tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sprzętowa nowinka Norwegów. Projekt trenera

Alexander Stoeckl przekonuje, że gorsze wyniki Norwegów zimą wynikały z zastoju technologicznego. Progres ma przyjść w sezonie olimpijskim. – Zamierzamy wydać dodatkowe pół miliona na sprzęt w tym roku – zapowiada trener.
Daniel Andre Tande (fot. Getty)

CZYTAJ TAKŻE: Nowe buty dla Domena Prevca. "Tracił 15-20 metrów"

Co dwie głowy, to nie jedna. Tak sądzą choćby w rodzinie Stoecklów. Alexander, chcąc ukrócić sprzętowe kłopoty, pracuje wraz z ojcem Paulem nad nowym modelem butów. – Prototyp powinien być gotowy jeszcze w okresie letnim. Najpierw trzeba przetestować części, by sprawdzić czy wszystko działa właściwie – przyznał starszy z Austriaków.

Sezon 2016/17 nie był zbytnio udany dla Norwegów. Szczególnie pierwsza część przyniosła wiele rozczarowań. Drugą uratowało srebro drużyny na mistrzostwach świata w Lahti. Zaraz po zakończeniu zimowych zmagań Stoeckl wraz ze sztabem ruszył do testowania nowych rozwiąząń. Tak, aby w sezonie olimpijskim zaskoczyć świat.

Niemal każdy pokaże się z czymś innowacyjnym. Musimy wrócić na szczyt i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nie możemy znów zostać w tyle – zadeklarował Stoeckl. Ważną rolę w technologicznym postępie ma odegrać Adrian Livelten – odpowiedzialny za kombinezony.

Dawid Kubacki: kibice dmuchali mi pod narty
Kamil Stoch: jesteśmy mocną drużyną
Piotr Żyła: teraz ja mam urlop
Maciej Kot: to nie był łatwy konkurs

podobne informacje

Bohater Johansson. Wąsy zainteresowały Amerykę

Media: olimpijska trema Forfanga. Spokój Niemców

Kot o Norwegach: w naszej kadrze nie ma takich zakazów

IO: wielki rywal Stocha ma problemy... z zębem