Kszczot nagrodzony przez Łódź za srebrny medal

Czek na 20 tysięcy złotych za wywalczenie srebrnego medalu lekkoatletycznych mistrzostw świata wręczyła Adamowi Kszczotowi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. – Dajemy go po to, aby Adam mógł dalej rozwijać swoje umiejętności i promować nasze miasto – powiedziała.
Adam Kszczot (fot. Getty)

Najlepsze MŚ dla polskich lekkoatletów w historii

Zawodnik RKS Łódź na spotkaniu z władzami Łodzi oraz dziennikarzami wspominał finałowy bieg, który według niego był "bardzo taktyczny i inny od dotychczasowych". Wkrótce czekają go kolejne starty – 20 sierpnia w Birmingham oraz 1 września udział w Diamentowej Lidze w Brukseli.

Prezydent Zdanowska nazwała Kszczota "mistrzem mocnych wrażeń". – Te ostatnie jego finisze mogą spowodować zawał serca u kibiców. Jednak nie bez powodu nazwany jest profesorem na bieżni. Adam tak potrafi przewidzieć i rozplanować bieg, że później skutecznie finiszuje – powiedziała.

Kszczot: z polską lekkoatletyką będzie jeszcze lepiej W spotkaniu wziął również klubowy kolega Kszczota, także uczestnik MŚ w Londynie – skoczek wzwyż Sylwester Bednarek. Przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego startu w Londynie, gdzie odpadł w eliminacjach. Według niego, gdyby dotarł do finału, to powalczyłby nawet o medal.

Przypomniał również, że zdobył w tym roku złoty na halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. – Generalnie jestem zadowolony – dodał. Podobnie jak Kszczot ma jeszcze w planach start na zawodach w Birmingham i Brukseli.

Kszczot wynikiem 1.44,95 zdobył na Stadionie Olimpijskim w Londynie srebrny medal mistrzostw świata w biegu na 800 m. Przed nim finiszował reprezentant Francji Pierre-Ambroise Bosse – 1.44,67. Trzeci był Kenijczyk Kipyegon Bett – 1.45,21.

Bednarek w eliminacjach osiągnął 2,26, co nie wystarczyło do kwalifikacji (minimum 2,31). Został sklasyfikowany na 20. miejscu. Złoty medal w Londynie w skoku wzwyż zdobył Katarczyk Mutaz Essa Barshim wynikiem 2,35. Drugi był startujący pod neutralną flagą Rosjanin Danił Łysenko, a trzeci Majed Eddil Ghazzal z Syrii.

Kszczot: zdarza się, że wymiotuję ze zmęczenia