tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kszczot nagrodzony przez Łódź za srebrny medal

Czek na 20 tysięcy złotych za wywalczenie srebrnego medalu lekkoatletycznych mistrzostw świata wręczyła Adamowi Kszczotowi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. – Dajemy go po to, aby Adam mógł dalej rozwijać swoje umiejętności i promować nasze miasto – powiedziała.
Adam Kszczot (fot. Getty)

Najlepsze MŚ dla polskich lekkoatletów w historii

Zawodnik RKS Łódź na spotkaniu z władzami Łodzi oraz dziennikarzami wspominał finałowy bieg, który według niego był "bardzo taktyczny i inny od dotychczasowych". Wkrótce czekają go kolejne starty – 20 sierpnia w Birmingham oraz 1 września udział w Diamentowej Lidze w Brukseli.

Prezydent Zdanowska nazwała Kszczota "mistrzem mocnych wrażeń". – Te ostatnie jego finisze mogą spowodować zawał serca u kibiców. Jednak nie bez powodu nazwany jest profesorem na bieżni. Adam tak potrafi przewidzieć i rozplanować bieg, że później skutecznie finiszuje – powiedziała.

Kszczot: z polską lekkoatletyką będzie jeszcze lepiej W spotkaniu wziął również klubowy kolega Kszczota, także uczestnik MŚ w Londynie – skoczek wzwyż Sylwester Bednarek. Przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego startu w Londynie, gdzie odpadł w eliminacjach. Według niego, gdyby dotarł do finału, to powalczyłby nawet o medal.

Przypomniał również, że zdobył w tym roku złoty na halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. – Generalnie jestem zadowolony – dodał. Podobnie jak Kszczot ma jeszcze w planach start na zawodach w Birmingham i Brukseli.

Kszczot wynikiem 1.44,95 zdobył na Stadionie Olimpijskim w Londynie srebrny medal mistrzostw świata w biegu na 800 m. Przed nim finiszował reprezentant Francji Pierre-Ambroise Bosse – 1.44,67. Trzeci był Kenijczyk Kipyegon Bett – 1.45,21.

Bednarek w eliminacjach osiągnął 2,26, co nie wystarczyło do kwalifikacji (minimum 2,31). Został sklasyfikowany na 20. miejscu. Złoty medal w Londynie w skoku wzwyż zdobył Katarczyk Mutaz Essa Barshim wynikiem 2,35. Drugi był startujący pod neutralną flagą Rosjanin Danił Łysenko, a trzeci Majed Eddil Ghazzal z Syrii.

Kszczot: zdarza się, że wymiotuję ze zmęczenia

podobne informacje

MŚ pełne innowacji. Kszczot: mam nowy plan treningów

Adam Kszczot mierzy w złote medale. "Cele są wielkie"

Diamentowa Liga: Kszczot poza podium. Dominacja Kenijczyków

Kszczot haruje w RPA. "Ważny trening krwi"