tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Common Goal". Hummels też odda 1 procent zarobków

Piłkarz Bayernu Monachium Mats Hummels przyłączył się do akcji "Common Goal", którą zainaugurował zawodnik Manchesteru United Juan Mata. Piłkarze będą oddawać 1 proc. swoich dochodów na specjalny fundusz przeznaczony na cele charytatywne związane z futbolem.
Mats Hummels (fot. Getty Images)

"The Sun" poinformował, że tygodniówka Maty to 140 tysięcy funtów. Piłkarz MU co tydzień będzie oddawał więc ok. 1,4 tys. funtów. Rocznie na konto Common Goal wpłynie od Hiszpana ponad 67 tys. funtów.

Przyłączenie się do akcji zapowiedział w czwartek na Twitterze reprezentant Niemiec Mats Hummels.

Juan Mata (fot. Getty Images) Mam wrażenie, że możemy zrobić więcej, by rosnące zyski w futbolu przeznaczyć także na inicjatywy charytatywne – mówi Hummels. – To szansa dla futbolu i na uczynienie świata lepszym, chciałbym w tym uczestniczyć i będę namawiał innych, by zrobili to samo – podkreśla Niemiec.

Dołączą kolejni?

Juan Mata wezwał swoich kolegów z boiska do wsparcia inicjatywy. O przyłączeniu się Hummelsa do akcji mówi: – Do tej pory nie znałem Matsa osobiście i byłem tym bardziej miło zaskoczony tym, że odpowiedział na mój apel. On rozumie doskonale, co możemy razem zdziałać i cieszę się, że w tej wczesnej fazie projektu stał się jego twarzą.

Teraz piłkarz Czerwonych Diabłów ma nadzieję, że gwiazda Bayernu wpłynie na swoich kolegów z drużyny i już wkrótce kolejni zawodnicy przyłączą się do akcji. Środki z niej pozyskane mają wesprzeć m.in. piłkarzy, których kontuzje wyeliminowały z futbolu, a także wspomóc finansowo rodziny zawodników.

podobne informacje

Mata piłkarzem roku "Guardiana". "Mały człowiek wielkiej idei"

Mata rozkręca akcję "1 %". "Futbol daje ludziom nadzieję"

Chiellini dołączył do Maty. "Razem zrobimy różnicę"