tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trudna sytuacja Bednarka. Kolejny obrońca w Southampton?

Jan Bednarek wciąż czeka na debiut w Premier League. O to jednak nie będzie łatwo, bo Southampton jest o krok od pozyskania kolejnego rywala do miejsca w składzie.
Jan Bednarek (fot. Getty Images)

Jan Bednarek: nie jadę do Southampton, by siedzieć na ławce

Southampton zapłaciło Lechowi sześć milionów euro, a Bednarek miał spokojnie przygotowywać się do walki o miejsce w kadrze. Miało być to o tyle prostsze, że Liverpool starał się o Virgila van Dijka. Sprawa transferu z Holendrem w roli głównej wciąż nie jest wyjaśniona, a w Southampton zapowiadają, że do klubu ma dołączyć kolejny obrońca.

Mowa o innym Holendrze – Wesleyu Hoedcie, który zbiera dobre recenzje za grę w barwach Lazio. Za 23-latka Anglicy są w stanie zapłacić 15,5 miliona funtów, czyli ponad dwa razy więcej niż w przypadku transferu Bednarka. Hoedt w poprzednim sezonie rozegrał 23 spotkania w Serie A, w rundzie jesiennej balansując między podstawowym składem a ławką rezerwowych. Z biegiem czasu wywalczył sobie miejsce w "11", jednak teraz jest zdeterminowany, żeby skorzystać z oferty Southampton.

Wesley Hoedt (fot. Getty Images) Nawet jeśli klub chce zatrzymać van Dijka, pamiętajmy, że jest jeszcze Maya Yoshida. Hoedt stałby się więc obrońcą numer trzy, pierwszym wyborem w przypadku zmiany.

Trener Mauricio Pellegrino ma do dyspozycji również Jacka Stephensa i Florina Gardosa, ale tylko pierwszy może być realnym zagrożeniem dla polskiego obrońcy. To właśnie Stephens zastąpił nieobecnego van Dijka w meczu ze Swansea.

Szanse Bednarka na regularną grę są więc niewielkie, a niepewne jest też miejsce na ławce rezerwowych. Kluczowa w tej sytuacji jest sprawa Holendra, który wciąż chce wymusić na klubie zgodę na odejście.