0
3
3

Glik jak skała. Metz – Monaco 0:1

Piłkarze AS Monaco wygrali na wyjeździe z FC Metz 1:0 (0:0) w pierwszym spotkaniu 3. kolejki Ligue 1. Było to już ich 15. zwycięstwo z rzędu w lidze. Cały mecz w zespole gości rozegrał Kamil Glik, któremu w występie nie przeszkodziły problemy z kolanem. W drużynie mistrza Francji zabrakło za to po raz kolejny Kyliana Mbappe, który jest łączony z PSG.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Fikcyjne Fair Play? Świat po transferze Neymara

BOHATER

Początek sezonu należy do Radamela Falcao. Kolumbijczyk zdobył bramkę w trzecim kolejnym meczu.

JAK PADŁ GOL?

0:1 (79’). Wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Rachid Ghezzal wrzucił piłkę w pole karne. Tam już czekał Falcao. Kolumbijczyk przyjął piłkę, minął Thomasa Didillona, który wyszedł za daleko i trafił do bramki. To jego piąty gol w sezonie.

Radamel Falcao (fot. Getty Images)

JAK ZAGRAŁ GLIK?

6’ – Glik przepychał się z rywalem w polu karnym Metz po rzucie rożnym. Obaj padli na murawę. Polak domagał się jedenastki, ale sędzia uznał, że to obrońca Monaco faulował w tej sytuacji.
28’– Reprezentant Polski w ciągu minuty popisał się dwiema dobrymi interwencjami. Najpierw pewnym wejściem zabrał piłkę napastnikowi Metz. Po chwili przerwał akcję rywali wybijając wślizgiem piłkę na rzut rożny.
65’– Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Glik mógł znaleźć się w dobrej sytuacji, ale źle przyjął piłkę.
71’– Polak blisko gola, oczywiście po rzucie rożnym. Wygrał pojedynek w powietrzu z obrońcą gospodarzy i oddał mocny strzał głową. Bramkarz Metz zdołał popisać się udaną obroną.

OCENA SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 7

Glik z powodu stłuczonego kolana mógł nie zagrać w tym meczu. Ostatecznie znalazł się w podstawowej jedenastce i zanotował kolejny dobry występ w obronie. Nie popełnił żadnego poważnego błędu i kilka razy przerywał groźne akcje rywali. Miał także jedną bardzo dobrą okazję, żeby strzelić drugiego gola w sezonie.