23 Rafal Wolsztyński 62' 78'
  Michał Probierz
  Marcin Brosz

Huśtawka emocji w Krakowie. Cracovia – Górnik 3:3

Cracovia zremisowała u siebie z Górnikiem Zabrze 3:3 w drugim piątkowym meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zawodnicy Michała Probierza rzutem na taśmę uratowali się przed czwartą porażką z rzędu, strzelając w końcówce dwa gole z rzutów karnych.
O piłkę walczą Dani Suarez (L) i Krzysztof Piątek (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Ojrzyński: jesteśmy niepokonani, ale punkty nam uciekają

W pierwszych minutach zarysowała się przewaga gospodarzy. Już w 3. minucie Sergei Zenjov w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Tomasza Loskę. Warto podkreślić świetne prostopadłe podanie Mateusza Szczepaniaka. Estończyk już w 12. minucie mógł zdobyć drugiego gola, ale obrońca okazał się minimalnie szybszy.

Górnik z biegiem czasu powoli dochodził do głosu. Zawodnicy Marcina Brosza jeszcze do przerwy zdołali wyjść na prowadzenie. Najpierw w 39. minucie Grzegorz Sandomierski musiał wyciągać piłkę z bramki po strzale Michała Koja. Piłkarz Górnika w zeszłym tygodniu doznał groźnie wyglądającego urazu głowy.

Gdy wydawało się, że do przerwy będzie remis, Łukasz Wolsztyński w 45. minucie dobił piłkę do bramki po strzale Igora Angulo.

W drugiej połowie kibice oglądali dużo chaotycznej gry. W 69. minucie drugie trafienie zaliczył Wolsztyński. W tej sytuacji bardzo źle zachował się Sandomierski, wydatnie przyczyniając się do straty gola.

Cracovia nie dawała jednak za wygraną. W 83. minucie Szymon Żurkowski sfaulował w polu karnym Krzysztofa Piątka. "Jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany i było już tylko 2:3.

W końcowych minutach mecz mogli rozstrzygnąć Górnicy, ale strzał Wolsztyńskiego obronił bramkarz Cracovii. W doliczonym czasie sędzia Paweł Raczkowski ponownie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Ołeksija Dytiatjewa sfaulował Adam Wolniewicz, który ujrzał za to przewinienie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Piątek i znów się nie pomylił, ratując Pasom punkt.