tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec sezonu Van Niekerka. "Plaga kontuzji"

Mistrz olimpijski i świata w biegu na 400 m Wayde Van Niekerk nie wystartuje w mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu (24 sierpnia) z powodu stanu zdrowia – odnowienia kłopotów z plecami. To oznacza koniec sezonu dla zawodnika z RPA.
Wayde van Niekerk (fot. Getty Images)

Sprinter poinformował na stronie internetowej sport24.co, że z problemami, nie tylko z plecami, zmagał się przez całe lato. Po konsultacji ze swoją trenerką Ans Botha Van Niekerk uznał, że ryzyko poważnej kontuzji jest zbyt duże i postanowił wycofać się z rywalizacji w Zurychu, która miała być dla niego ostatnim startem w sezonie.

Plaga kontuzji towarzyszy mi przez całe lato. Musiałem zwrócić się o pomoc do dr. Mullera-Wohlfahrta (znany ortopeda, który leczył także Jamajczyka Usaina Bolta, red.). Kibice nie muszą wiedzieć o wszystkich problemach z którymi walczę, więc do tej pory trzymałem to dla siebie. Jestem oczywiście rozczarowany, że nie będę mógł wystąpić w Zurychu, ale uznałem, że priorytetem jest wyleczenie wszystkich kontuzji, by spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu – powiedział 25-letni zawodnik.

Celem sprintera z RPA jest teraz odpoczynek i rekonwalescencja oraz budowa formy na Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, które odbędą się w Australii na wybrzeżu Gold Coast w kwietniu 2018 r. W zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Londynie wygrał swoją koronną konkurencję – 400 m wynikiem 43,98, nie zbliżając się do własnego rekordu globu (43,03 z Rio de Janeiro). Na 200 m był drugi za sensacyjnym zwycięzcą Ramilem Guliyevem, azerskim sprinterem, który od 2011 r. reprezentuje Turcję (20,09).

MŚ: złoto dla van Niekerka na 400 m

podobne informacje

Szalone 48 godzin Makwali. "Wirus, sabotaż i pompki"

Lekkoatletyczne MŚ. Omelko: w finale padnie rekord świata

Wayde Van Niekerk – człowiek, który zastąpi Bolta?

Rio: kolejne nagrody dla Puig i Van Niekerka