tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gollob pomoże sportowcom po przejściach. Zakłada fundację

Tomasz Gollob, który przechodzi w bydgoskim szpitalu rehabilitację po kwietniowym wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie, postanowił założyć fundację. Chce pomóc sportowcom po ciężkich kontuzjach.
Tomasz Gollob (fot. PAP)

W lipcu media informowały, że są postępy w rehabilitacji żużlowca . – Pacjent może już samodzielnie siedzieć i poruszać się na wózku. Stan funkcjonalny jest o wiele lepszy – mówił koordynator kliniki rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy dr Krzysztof Radziszewski.

Pomysł zrodził się w szpitalnym łóżku

Jak podaje "Super Express", idea założenia Gollob Foundation powstała właśnie w szpitalu. Żużlowiec, widząc cierpienia innych, uświadomił sobie, że ludzie są często w gorszej sytuacji niż on – pisze gazeta.

Fundacja ma pomagać między innymi sportowcom, którzy podczas kariery ulegli ciężkim urazom. Bratanek mistrza, zawodnik Polonii Bydgoszcz, Oskar Gollob już reklamuje inicjatywę wujka na plastronie. Tomasz Gollob postanowił też, że pozostanie w szpitalu, dopóki rehabilitacja będzie przynosić efekty.

46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca.

Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach został z niej wybudzony. Od 2 maja znajdował się na oddziale neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy pod opieką prof. Marka Harata, a 22 maja został przeniesiony do kliniki rehabilitacji. Tam poddawany jest zabiegom fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii.

Tomasz Gollob spotkał się z chorym chłopcem

podobne informacje

Triumf Zmarzlika w Memoriale Edwarda Jancarza

Wielki żużel zawita do Poznania

"Motor, śpiewamy tak!". Cugowski nagrał piosenkę dla żużlowców [WIDEO]

Pogrom w Częstochowie. Polacy lepsi od Duńczyków