tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

James zarobi krocie w Bayernie. Klub zapłaci mu podatki

Wyciekły szczegóły kontraktu, jaki James Rodrigues podpisał w lipcu z Bayernem Monachium. Jak podają magazyn "Der Spiegel" i platforma Football Leaks, na konto 26-latka ma wpływać co miesiąc ponad 540 tys. euro, czyli rocznie około 6,5 mln. Co ciekawe, klub weźmie na siebie płacenie podatków od apanaży Kolumbijczyka...
James Rodrigues i Carlo Ancelotti (fot. Getty Images)

12-letni talent Borussii. Gra w drużynie... U17!

Z 31-stronicowej umowy wynika, że James będzie zarabiał dokładnie 541.670 euro miesięcznie. Poza tym, w kontrakcie zawarte są liczne ustalenia dotyczące bonusów. Także od nich zawodnik nie będzie musiał odprowadzać podatków, które zapłaci Bayern Monachium.

Jeśli wypożyczony na dwa lata z Realu Madryt Kolumbijczyk zdobędzie co najmniej 12 bramek, może liczyć na dodatkowe 250 tys. euro. Tyle samo czeka na niego, jeśli wypracuje w sezonie 20 bramek.

42 mln euro za transfer definitywny

Za wypożyczenie Jamesa Bayern miał zapłacić, według niemieckich dziennikarzy, 13 mln euro w dwóch równych ratach. Jeśli Bawarczycy zdecydowaliby się na transfer definitywny, muszą szykować 42 mln euro

Kolumbijczyk nie zagrał w inauguracyjnym meczu Bayernu z Bayerem Leverkusen, wygranym przez mistrza Niemiec 3:1. Powód – kontuzja uda.

podobne informacje

Transfery Pereza przekroczyły miliard euro