tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piątek przed meczem z Lechem: serce będzie rozdarte

– Serce na pewno będzie trochę rozdarte – przyznał trener bramkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Waldemar Piątek przed niedzielnym meczem ekstraklasy z Lechem Poznań. W drużynie Kolejorza spędził kilka lat i przyczynił się do wywalczenia Pucharu Polski w 2004 roku.
(fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Trudna sytuacja Bednarka. Kolejny obrońca w Southampton?

– Z pobytu w Lechu pozostały mi pięknie wspomnienia, dobre pojedynki, dużo radości i trochę łez – powiedział Piątek, który uważa, że gospodarzy czeka trudne zadanie, ale są w stanie wywalczyć trzy punkty. – Lech to dobrze przygotowany do sezonu zespół, jednak ostatnio pojawiły się tam jakieś problemy na linii: trener – zawodnicy – kibice. Być może to jest dla nas jakiś plus – dodał.

Bruk-Bet Termalica imponuje w tym sezonie walką do końca. To dzięki golom strzelonym w doliczonym czasie gry drużyna ta uratowała remisy 1:1 w spotkaniach z Zagłębiem Lubin i w ostatniej kolejce ze Śląskiem we Wrocławiu.

Mariusz Rumak (fot. PAP/Maciej Kulczyński) – Nasza wytrwała postawa została nagrodzona bramką w końcówce. Taka jest piłka. Czasem coś daje, a czasem coś odbiera – ocenił trener Termaliki Mariusz Rumak, który był zadowolony z postawy podopiecznych w tym spotkaniu. Stwierdził również, że pierwsza połowa była najlepszą, jaką jego zespół zagrał w tym sezonie.

Przed spotkaniem z Lechem sytuacja kadrowa nie zmieniła się. Poza trójką piłkarzy: Romanem Gergelem, Bartłomiejem Smuczyńskim i Przemysławem Szarkiem, którzy od dłuższego czasu przechodzą rehabilitację, wszyscy pozostali są do dyspozycji trenera.

Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą w ekstraklasie pięć razy. Trzykrotnie górą był Lech, raz padł remis, a raz – 30 sierpnia 2015 roku - ekipa Bruk-Betu Termaliki wygrała 3:1. To spotkanie rozegrane zostało na stadionie w Mielcu, gdyż obiekt w Niecieczy był jeszcze w budowie.

Niecieczanie mają obecnie pięć punktów, Lech o trzy więcej. Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 18.

Nowy rozdział. Lech wreszcie wypoczęty

podobne informacje

Piękne gole uratowały Piasta. Spadek Bruk-Betu

Znamy pierwszego spadkowicza. Piast na "musiku"

Bohater Gutkovskis. Bruk-Bet wygrał w Gdańsku

Kuriozalne oświadczenie Termaliki. "Piłkarski Poker"