tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dembele się odnalazł. Zorc: wiemy, gdzie jest...

"Saga transferowa" z przeprowadzką Ousmane Dembele do Barcelony, ciągnie się w najlepsze. Po tym, jak ostro poczynania kuszących skrytykował Uli Hoeness, głos zabrał dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc.
Ousmane Dembele (fot. Getty Images)

Niesforny Dembele. Naciskał na transfer od lipca?

Sytuacja z francuskim pomocnikiem była o tyle skomplikowana, że... nikt nie wiedział, gdzie go znaleźć. Przestał przychodzić na treningi, a kontakt z nim był utrudniony. Michael Zorc zapewnia jednak, że "namierzył" już niesfornego.

Dyrektor sportowy BVB, Michael Zorc (fot. Getty Images) Wiemy, gdzie jest. Przebywa we Francji, jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Na razie ma zakaz treningów, ale nie mamy zamiaru przyjmować każdej oferty, która wpłynie. Stawiamy warunki i oczekujemy konkretnych pieniędzy, by zgodzić się na transfer. W przeciwnym razie wciąż będzie piłkarzem Borussii – zapowiedział.

Dyrektor klubu z Signal-Iduna Park zapewnił też, że jeśli Francuz ma odejść, to na pewno nie ostatniego dnia okienka. – Nie będziemy czekali do 30 lub 31 sierpnia, bo zostanie nam zbyt mało czasu na znalezienie następcy.

Zorc uciął też spekulacje dotyczące Pierre-Emericka Aubameyanga. – Sprawa jest zakończona, Pierre zostaje z nami. Był czas na negocjacje, teraz skupiamy się już tylko na tym, co czeka nas w trakcie sezonu.

Czy Ousmane Dembele opuści tego lata Borussię?
Czy Ousmane Dembele opuści tego lata Borussię?
  • 61.9%Tak
  • 38.1%Nie
Piszczek: co po Borussii? Na pewno nie wyjazd do Chin
Bolt będzie trenował z Borussią. "Jeśli nie będę wśród 50 najlepszych na świecie..."