tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Obrońca reprezentacji Polski wypożyczony do klubu Serie A

Bartosz Salomon został na rok wypożyczony z Cagliari do beniaminka włoskiej ekstraklasy piłkarskiej SPAL 2013 Ferrara. Umowa przewiduje możliwość wykupienia 26-letniego obrońcy, który jest związany z zespołem z Sardynii od dwóch lat.
Bartosz Salamon (fot. Getty Images)

W poprzednim sezonie Serie A Salomon wystąpił tylko w 15 meczach i było wiadomo, że jego szanse na wejście do pierwszego składu drużyny są minimalne. Media informowały, że zawodnikiem interesują się menedżerowie z Anglii, Szwajcarii i Włoch.

Zagraniczne powołania Nawałki. Co dalej z Krychowiakiem? W sezonie 2017/18 reprezentant Polski będzie grał w SPAL 2013, który do ekstraklasy awansował z pierwszego miejsca w tabeli.

Regularne występy w nowych barwach mają przybliżyć Salamona do reprezentacji Polski, w której zaliczył dotychczas dziewięć meczów. Selekcjoner Adama Nawałka powołał go między innymi na ubiegłorocznej mistrzostwa Europy. Nowego defensora SPAL 2013 nie ma jednak w gronie zawodników powołanych na spotkania eliminacji mistrzostw świata przeciwko Danii i Kazachstanowi (1 i 4 września).

podobne informacje

Polacy we Włoszech: mistrz Szczęsny i skuteczni napastnicy

Drużyna Salamona bez szans. Popis Milanu

Media: polski obrońca może zamienić Włochy na Rosję

Porażka Sampdorii. Gol Kownackiego nie pomógł