0
3
2

Grad goli w Lyonie. Pierwsza wygrana Nicei

Kibice w Lyonie nie mieli prawa narzekać na nudę, choć bardziej cieszyliby się z lepszego rezultatu niż remis Olympique z Bordeaux w trzeciej kolejce Ligue 1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a goście zdobyli dwie bramki w trzech ostatnich minutach. Igor Lewczuk nie wszedł na boisko z ławki rezerwowych.
Memphis Depay (fot. Getty Images)

Początek meczu należał do gospodarzy. W dziesiątej minucie Nabil Fekir strzelił pierwszego gola, a kilka chwil później przewagę Lyonu powiększył Holender Kenny Tete po asyście rodaka – Memphisa Depay’a. Problemy zespołu Bruno Genesio rozpoczęły się po czerwonej kartce dla Sergiego Dardera, którą Hiszpan otrzymał jeszcze przed przerwą. Bordeaux wykorzystało przewagę liczebną, strzelając gola kontaktowego jeszcze przed przerwą.

Trafienie Malcolma spowodowało, że Lyon został zepchnięty do defensywy, ale goście mieli kłopot z wykorzystywaniem sytuacji. Zemściło się to kwadrans przed końcem meczu. Uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bertrand Traore. Ostatnie słowo należało jednak do rywali. Najpierw Lukas Lerager, a w doliczonym czasie gry ponownie Malcolm dali Żyrondystom ważny punkt.

Trzecia drużyna zeszłego sezonu – Nicea – po dwóch porażkach w końcu zdołała zwyciężyć. W spotkaniu z Guingamp padł wynik 2:0. Pełne spotkanie rozegrał nowy zawodnik w klubie – Wesley Sneijder.

Dopiero w 90. minucie na boisko w Nantes wszedł Mariusz Stępiński. Jego drużyna zwyciężyła 1:0 z Troyes. Dla Kanarków był to pierwszy triumf w tym sezonie.