19.08.2017, 22:35
Western & Southern Open 2017
1/2 finału

Turniej WTA w Cincinnati: Halep rywalką Muguruzy w finale

W drugim półfinale rozgrywanego na twardych kortach w Cincinnati turnieju WTA Simona Halep pokonała Sloane Stephens 6:2, 6:1. O triumf w całej imprezie Rumunka zagra w niedzielę w Hiszpanką Garbine Muguruzą. Transmisja w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL.
Simona Halep (fot. PAP)

Oba sobotnie półfinały w Cincinnati nie dostarczyły kibicom zbyt wielu emocji. Muguruza nie dała najmniejszych szans Pliskovej, pokonując ją pewnie w dwóch setach. Niemal identyczny przebieg miało starcie Halep ze Stephens.

Sloane Stephens (fot. PAP) W pierwszym secie Amerykanka rozpoczęła od zwycięstwa przy swoim podaniu. Kolejne dwa gemy serwisowe jednak przegrała i ostatecznie w tej partii przegrała w błyskawicznym tempie 2:6.

Jeszcze mniej do powiedzenia Stephens miała w drugim secie. Przegrała 1:6, żegnając się z turniejem po zaledwie 56 minutach półfinałowej walki.

Znakomicie dysponowana w sobotę Halep w finale zmierzy się z Muguruzą. Obie tenisistki grały dotychczas ze sobą trzykrotnie. Dwa z tych starć wygrała Hiszpanka. W ostatnim bezpośrednim pojedynku, w 2015 roku w Stuttgarcie górą była jednak Rumunka.

WTA Cincinnati, półfinał: S. Stephens – S. Halep (mecz)