tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sędzia Steinhaus: następnym razem Ribery'emu nie ujdzie płazem

– Franck Ribery i inni nie mogą liczyć na taryfę ulgową – zapowiedziała Bibiana Steinhaus, pierwsza kobieta, która sędziuje mecze Bundesligi. Po raz pierwszy odniosła się w mediach do incydentu podczas meczu 1. rundy Pucharu Niemiec Chemnitzer FC – Bayern Monachium, kiedy to Francuz przed wykonywanym rzutem wolnym… rozwiązał jej sznurowadło.
Żartowniś Ribery. Przed golem... rozwiązał sędzi buta!
Bibiana Steinhaus (fot. Getty Images)

Co nowego czeka sędziów w Bundeslidze w sezonie 2017/18?

Steinhaus ostrzegła też potencjalnych naśladowców. – Chciałabym jasno powiedzieć, nie liczcie na to, że ujdzie wam to bezkarnie – powiedziała z uśmiechem policjantka z Dolnej Saksonii.

Pytana w studiu telewizji ZDF o to, dlaczego nie pokazała czerwonej kartki Ribery'emu, odparła, że potraktowała to jako żart. Zresztą sam Francuz mówił, że nie było w tym żadnej złośliwości. Po meczu oboje podali sobie dłonie i z uśmiechem na ustach pożegnali.

Steinhaus zdradziła także, że wie już kiedy będzie sędziować swój pierwszy mecz Bundesligi, nie może jednak tego ujawnić. – Czekam na ten dzień niecierpliwie – powiedziała.

Dla każdego sędziego – bez względu na to czy to mężczyzna, czy kobieta – wielkim celem jest gwizdanie podczas spotkań Bundesligi. Pracowałam na to bardzo ciężko i miałam kilka przeszkód na drodze, więc jestem zadowolona, że zyskałam aprobatę komisji sędziowskiej – mówiła przed sezonem Steinhaus.

Mam świadomość, że będę pierwszą kobietą w Bundeslidze, a społeczeństwo i media będą szybko weryfikować moje decyzje – dodała.

38-latka prywatnie jest partnerką Howarda Webba i zajmuje się sędziowaniem od 1999 roku. Poprowadziła 80 meczów w drugiej lidze niemieckiej od 2007 roku. Brała także udział w kobiecych mistrzostwach świata w 2011 i 2015 roku oraz igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Puchar Niemiec, 1. runda: Chemnitzer – Bayern Monachium (skrót)

podobne informacje

W oczekiwaniu na "polską" Steinhaus. Czy to możliwe?

Bundesliga: kobieta zadebiutowała jako sędzia

Bundesliga przeciera szlaki. Kobieta poprowadzi mecz

Puchar Niemiec: Bibiana Steinhaus poprowadzi mecz Bayernu