tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wymiana zawodników fnatic i GODSENT

Dalszy ciąg zmian personalnych na szwedzkiej scenie CS:GO. Dennis "dennis" Edman odchodzi z fnatic i dołącza do GODSENT w miejsce Jonasa „Lekr0” Olofssona, który wstępuje w szeregi fnatic. Z udziału w podstawowej piątce GODSENT rezygnuje także Markus "pronax" Wallsten.
fot. fnatic.com

Fitch na próbę w Gambit

Obie ekipy nie mogły zaliczyć ostatniego sezonu do szczególnie udanych. Fnatic było niegdyś jedną z najlepszych drużyn świata, ale przez ostatnie kilkanaście miesięcy nie zdobyli ani jednego trofeum. Ekipa GODSENT również raz po raz zawodziła na kolejnych turniejach i w końcu przelała się czara goryczy.

Z fnatic żegna się Dennis "dennis" Edman, który dołączył do szwedzkiej formacji w 2015 roku. Drużyna zaczęła wtedy odnosić wielkie sukcesy, ale później przyszło załamanie formy. Parę dni temu odszedł z fnatic także Olof "olofmeister" Kajbjer, gracz roku 2015. Dennis zamieni się miejscami z Lekr0, który już miał okazję grać dla fnatic od sierpnia do października 2016.

Markus "pronax" Wallsten został przesunięty na ławkę rezerwowych. Z zespołem GODSENT żegna się również trener Alexander "rdl" Redl, którego przyszłość pozostaje jeszcze nieznana. Ekipa nie posiada podstawowej piątki, dlatego na czas trwania ESL Pro League zwerbowany został Jacob "pyth" Mourujarvi, były gracz Ninjas in Pyjamas.