tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ruszają zapisy na Formula 1 esports

Ruszyła rejestracja na zawody F1™ 2017. Wirtualni kierowcy zmierzą się w turnieju online, który wyłoni najlepszych z nich do dalszego etapu. Finał odbędzie się na Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix 2017!
(fot. Getty Images)

F1™ 2017 jest kolejną częścią niezwykle popularnego symulatora Formuły 1, którego produkcją zajmuje się firma Codemasters. W tym roku producenci zdecydowali się na zorganizowanie zawodów e-sportowych w najnowszą odsłonę ich projektu.

Organizatorzy rozłożyli turniej na trzy części. Od 4 września ruszają kwalifikacje online, w których zawodnicy zmierzą się z dwoma unikatowymi scenariuszami. Jeśli zdobędą wymaganą ilość punktów, to zakwalifikują się do dalszego etapu, odbywającego się już w formie offline. Drugi etap przewidziany jest na 10 października w londyńskiej Gfinity Esports Arena. Tam wyłoniona zostanie najlepsza dwudziestka, która 24 i 25 listopada zagra o tytuł Formula 1 Esports Series champion. Finał zostanie rozegrany podczas Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix 2017.

podobne informacje

Formuła 1: hiszpański dublet Mercedesa

F1: katastrofa Bottasa. Hamilton najlepszy w Baku

Ricciardo nie chce nowego kontraktu. "Wolę mieć wolną rękę"

F1: kwalifikacje dla Vettela, Hamilton ukarany