tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zapasy: Mateusz Bernatek wicemistrzem świata

Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) zdobył srebrny medal zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym w Paryżu. W finale kategorii 66 kg przegrał z Koreańczykiem Ryu Hansu 1:2. To pierwszy medal Polaków w tegorocznym czempionacie.
Mateusz Bernatek (fot. PWPW-KLZ.PL)

CZYTAJ TAKŻE: Niemiec Staebler ze złotem


Ubiegłoroczny złoty medalista mistrzostw Europy zawodników do lat 23, rozpoczął paryską imprezę od pokonania w 1/16 finału Turka Atakana Yuksela 2:1. W kolejnej walce okazał się lepszym od Czecha Michala Novaka, wygrywając 9:1, w 1/4 finału zwyciężył Chorwata Danijela Janecica 2:1, natomiast w półfinale, piątego zawodnika MŚ juniorów 2016 Irańczyka Mohammada Elyasiego 4:1. Przegrał w finale...

Mistrz świata 2003 - Dariusz Jabłoński (fot. Getty Images) Mimo, że przegrałem walkę finałową, były to dla mnie udane zawody. Oczywiście, że była szansa pokonania Ryu – zauważył Bernatek. – Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się na początku drugiej rundy kiedy stan walki był remisowy 1:1. Trochę "siadłem". Rywal ruszył do ataku i otrzymał od sędziego punkt za moją pasywność. Zrobiło się 2:1 dla Koreańczyka, który dowiózł wynik - dodał.

Polacy wciąż muszą czekać na złoty medal mistrzostw świata. Sztuki tej jako ostatni dokonał we francuskim Creteil w 2003 roku Dariusz Jabłoński, pokonując w finale kategorii 55 kg... Koreańczyka Dae Won Ima.

Pozostali biało-czerwoni, startujący we wtorek, uplasowali się na dalszych miejscach. Dawid Ersetic (Unia Racibórz) był w stawce 30 zawodników w wadze 59 kg 21., a Edgar Babajan (Sobieski Poznań) 27. w kategorii 80 kg, w której rywalizowało 29 zapaśników.

W środę walkę o medale mistrzostw rozpoczną kobiety, a wśród nich:Paula Kozłow (Unia Racibórz/55 kg), Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza/58 kg) i Natalia Kubaty (Slavia Ruda Śląska/63 kg).

Lokaty Polaków w MŚ w Paryżu:
2. Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski/66 kg)
13. Dawid Klimek (Śląsk Wrocław/75 kg)
18. Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań/85 kg)
22. Dawid Ersetic (Unia Racibórz/59 kg)
27. Edgar Babajan (Sobieski Poznań/80 kg)
Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski/98 kg)
29. Grzegorz Wanke (Unia Racibórz/71 kg)

podobne informacje

Emocje w I rundzie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej – podsumowanie

Będzie medal! Polski zapaśnik w finale MŚ

Memoriał Pytlasińskiego: trzecie miejsce Bernatka

Poland Open: triumf Krawczyk w Warszawie