tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Letnie GP: przed konkursami w Hakubie

W nadchodzący weekend do rywalizacji wracają skoczkowie narciarscy. Na obiekcie w japońskiej Hakubie w sobotę i niedzielę odbędą się dwa konkursy Letniej Grand Prix. Na liście zgłoszeń jest 55 zawodników z 15 państw.
Aleksander Zniszczoł (fot. Getty)

Sprzętowa nowinka Norwegów. Projekt trenera

Wśród nich tylko czterech Polaków. Sztab szkoleniowy reprezentacji zdecydował, że w Japonii wystąpią Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Aleksander Zniszczoł.

Do Kraju Kwitnącej Wiśni nie polecą zatem zawodnicy, którzy uczestniczyli w poprzednich konkurach w Hinterzarten i Courchevel. W tej sytuacji w Japonii o kolejne punkty nie będą walczyli doskonale spisujący się w poprzednich konkursach lider cyklu Dawid Kubacki i wicelider Maciej Kot.

Czołowi zawodnicy polskiej ekipy otrzymali wolne, wypoczywają, niektórzy podróżują po świecie.

Na liście zgłoszeń do wtorku nie było żadnego Austriaka, Niemcy awizowali tylko dwóch zawodników drugiego zespołu (Pius Paschke i Lukas Wagner), w ekipie Słowenii nie ma żadnego z braci Prevców. Tylko Szwajcarzy nie zawiedli, w Hakubie wystartuje ich czterech z Simonem Ammannem na czele.

Piotr Żyła: teraz ja mam urlop W poprzednim sezonie pierwszy konkurs w Hakubie wygrał Norweg Anders Fannemel, drugi był Japończyk Taku Takeuchi, a trzeci Niemiec Andreas Wellinger. Najlepszy z biało-czerwonych Stefan Hula uplasował się na 14. pozycji. W drugim triumfował Takeuchi, dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Norwegowie – Joachim Hauer i Fannemel. Najlepszy z Polaków – Hula – był 24.

W tym roku liderem Letniej GP po trzech konkursach jest Kubacki, który zgromadził 300 pkt. Drugi jest Kot - 210 pkt, a trzeci Niemiec Stephan Leyhe - 154 pkt. Piąte miejsce zajmuje Piotr Żyła – 120 pkt., a szóste Stefan Hula – 110 pkt. Stoch jest sklasyfikowany na 15. pozycji z dorobkiem 44 pkt.

Program LGP w Hakubie (wg. czasu polskiego):

piątek, 25 sierpnia

10.00 – oficjalny trening
12.00 – kwalifikacje

sobota, 26 sierpnia
10.00 – seria próbna
11.00 – pierwsza seria konkursowa

niedziela, 27 sierpnia
2.00 – kwalifikacje
3.00 – pierwsza seria konkursowa

Kamil Stoch: jesteśmy mocną drużyną

podobne informacje

Stoch już trenuje, rywal punktuje, a Biegun dołuje...

Frekwencja, czyli... główny rywal Stocha w Letnim GP?

Piwo z mekki Letniego GP. Stoch goni Widhoelzla

Wisła: pojedynek dobrych kolegów. Stoch vs Żyła w TVP