23.08.2017, 20:05
Connecticut Open 2017
1/8 finału

Porażka Linette. Dobry backhand to za mało

Magda Linette przegrała z Shuai Zhang 3:6, 7:6, 3:6 w 2. rundzie turnieju WTA w New Haven. To było trzecie spotkanie tenisistek i niestety trzecia porażka Polki. W zawodach pozostała jeszcze Agnieszka Radwańska, która zmierzy się w ćwierćfinale z Shuai Peng. Transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Magda Linette (fot. Getty Images)

PENG URATOWAŁA KARIERĘ. W NEW HAVEN ZAGRA Z RADWAŃSKĄ

Linette, która przebrnęła eliminacje, pokonała w 1. rundzie Robertę Vinci 6:3, 6:1. Na spotkanie z Zhang czekaliśmy zatem z niecierpliwością, ale o początku meczu Polka chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Po sześciu minutach przegrywała 0:3, nie zdobywających w gemach choćby punktu.

W kolejnych fragmentach potyczka wyrównała się, ale przewaga jednego przełamania wystarczyła Zhang do pewnego zwycięstwa w pierwszym secie. W drugim wiele wskazywało na to, że scenariusz będzie podobny – błyskawiczne przełamanie, dobra gra przy swoim serwisie i myśli Chinki zaczynały krążyć przy ćwierćfinałowej potyczce. Na szczęście Linette w ostatniej chwili (przy stanie 4:5) odrobiła straty, doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała do czterech.

Decydujący set początkowo układał się po myśli Linette. Jako pierwsza opanowała nerwy, przełamała rywalkę, jednak od stanu 3:2 to Zhang przejęła inicjatywę. Chinka wyrównała, po kilku minutach po raz drugi odebrała podanie Polce i po 142 minutach walki wygrała 6:3, 6:7, 6:3. Nasza reprezentantka grała naprawdę dobrze, znakomicie z backhandu, ale do awansu to nie wystarczyło.