tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Magiera: o Lidze Mistrzów będziemy opowiadać wnukom

Legia Warszawa w słabym stylu pożegnała się z Ligą Europejską. Mistrzowie Polski odpadli w 4. rundzie eliminacji po dwóch remisach (1:1 i 0:0) z Sheriffem Tyraspol. – To jest dla nas trudny moment w szatni. Tak w sporcie bywa, trzeba się podnieść jak najszybciej, znaleźć motywację – powiedział trener Jacek Magiera.
Jacek Magiera (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

W rewanżowym meczu w Tyraspolu legioniści zagrali bardzo słabo. Nie stworzyli wielu sytuacji podbramkowych. W dodatku od 39. minuty grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Michała Pazdana.

Trzeba się podnieść. Przyjmuję krytykę, jestem pierwszy, który to zrobi. Jestem odpowiedzialny za tę drużynę. Wiem o tym i tego się nie boję. Można dużo mówić, ale dziś to się nie zmieni – dodał szkoleniowiec warszawian.

Druga żółta kartka dla Michała Pazdana (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski) Rozczarowanie jest tym większe, że Legia w zeszłym roku grała w Lidze Mistrzów i m.in. zremisowała z Realem Madryt i wygrała ze Sportingiem Lizbona. – To jest historia, będziemy o tym opowiadać wnukom na emeryturze. Zawaliliśmy, nie będę udawał. Na pewno tę drużynę stać, żeby grała lepiej – ubolewał szkoleniowiec.

Po raz pierwszy od pięciu lat nie zobaczymy żadnego polskiego zespołu w fazie grupowej europejskich pucharów. –W ubiegłym roku byliśmy w niebie, teraz jesteśmy w miejscu, o jakim nie chcemy myśleć. Trzeba zrobić wszystko, żeby pracować lepiej. Mamy plan, żeby wszystko co jest wykonywane, poszło dobrze w lidze – zakończył Magiera.

Czy Jacek Magiera powinien pozostać na stanowisku trenera Legii?
Czy Jacek Magiera powinien pozostać na stanowisku trenera Legii?
  • 44.8%Tak
  • 55.2%Nie

podobne informacje

Jacek Magiera trenerem kadry U20

Polowanie na trenerów. Czy Polska jest wyjątkiem?

Oficjalnie: Jacek Magiera zatrudniony przez PZPN

Wspólne zdjęcie Magiery z Perezem. "Prezes pamięta Legię"