tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Odwołanie Łaguty nieskuteczne. Rybnik opuści Ekstraligę

Grigorij Łaguta zostanie ukarany za stosowanie meldonium. Odwołanie rosyjskiego żużlowca zostało odrzucone przez Komitet Wyłączeń dla celów terapeutycznych POLADA. Taka decyzja oznacza, że ROW Rybnik spadnie z PGE Ekstraligi.
GRIGORIJ ŁAGUTA (L) I BARTOSZ ZMARZLIK (FOT. PAP/LECH MUSZYŃSKI)

Doping na żużlu. Incydent czy już szerszy problem?

Łaguta domagał się wstecznej zgody na zastosowanie meldonium. Żużlowiec twierdził, że zabroniony środek otrzymał, kiedy leżał nieprzytomny w szpitalu po wypadku na motocrossie.

Wniosek Rosjanina nie został jednak uwzględniony. Oznacza to, że może zostać zdyskwalifikowany nawet na cztery lata. Decyzję w tej sprawie POLADA podejmie 1 września. Swoje zdanie ma też PGE Ekstraliga, która chce nałożyć na zawodnika... dożywotni zakaz startów. Byłoby to rozwiązanie kontrowersyjne i bezprecedensowe.

Na stosowaniu zabronionego środka przez Łagutę straci nie tylko sam zawodnik, ale też jego polski klub – ROW Rybnik, któremu zostaną zabrane punkty za mecze z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa, Fogo Unią Leszno i Cash Broker Stalą Gorzów.

Odjęte punkty sprawią, że rybniczan przeskoczy Get Well Toruń. Zespół prowadzony przez Jacka Frątczaka pojedzie w barażu z siódmą drużyną Nice PLŻ.

podobne informacje

Dwa lata dyskwalifikacji dla Łaguty

Łaguta nie uniknie kary. Pozytywny wynik próbki B

Doping na żużlu. Incydent czy już szerszy problem?

Łaguta złapany na dopingu. Wziął meldonium?