tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Buczkowski i Łaguta zostają w Grudziądzu

Krzysztof Buczkowski i Rosjanin Artiom Łaguta nadal reprezentować będą barwy startującego w ekstralidze żużlowej MrGarden GKM Grudziądz. Nowe umowy podpisane zostaną w momencie otwarcia okna transferowego, ale strony już teraz ustaliły warunki współpracy na 2018 rok.
Artiom Łaguta (L) (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Buczkowski i Łaguta byli w tym sezonie liderami swojego zespołu. Rosjanin w indywidualnej klasyfikacji po rundzie zasadniczej zajął trzecie miejsce wśród żużlowców. Artiom zdobył łącznie z bonusami 161 punktów i uzyskał średnią 2,236 pkt na bieg. Wartym odnotowania jest także fakt, iż jest zawodnikiem, który najwięcej razy w sezonie zasadniczym (39) linię mety mijał na pierwszej pozycji. Obecny sezon popularny „Tiomka” z pewnością zaliczy do udanych także z uwagi na to, iż wywalczył awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix.

Buczek w klasyfikacji indywidualnej zamyka pierwszą dwudziestkę i był to dla niego najlepszy sezon w ekstralidze. Na torze zdobył 135 punktów i uzyskał średnią 1,929 pkt na bieg. Po ostatnim meczu, który jego zespół rozegrał na toruńskiej Motoarenie wychowanek GKM przyznał, że ambicje w Grudziądzu są większe niż dolna część tabeli, a jego marzeniem jest ścigać się do końca sezonu, a nie tylko rundy zasadniczej.

Dla obu zawodników będzie to już czwarty z rzędu sezon w żółto-niebieskich barwach.

podobne informacje

PGE Ekstraliga: wysoki triumf Falubazu. Genialny Dudek

Duży transfer GKM Grudziądz. "Liczę, że powalczymy z nim o play-offy"

Świat żużla pamięta. Wsparcie dla Golloba

Piękna akcja dla Golloba. "Mistrz jest jeden"