tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Surowa kara dla Legii. Wyższa niż poprzednia!

Kara za oprawę w meczu z FK Astana w el. Ligi Mistrzów, kara za oprawę także w meczu z Sheriffem Tyraspol w el. Ligi Europejskiej. Szefowie mistrzów Polski będą musieli zapłacić 50 tysięcy euro grzywny, a następne spotkanie w europejskich pucharach zostanie rozegrane bez kibiców na "Żylecie".
Oprawa kibiców Legii Warszawa (fot. PAP/Leszek Szymański)

KONIEC REFORMY PLATINIEGO. ILE DAŁA POLSKIM KLUBOM?

Za mecz z Astaną Legia została ukarana grzywną w wysokości 35 tysięcy euro. Informacja pojawiła się kilka godzin przez spotkaniem z Sheriffem, więc kibice mistrzów Polski zdążyli "odpowiedzieć". Na trybunach pojawił się transparent przedstawiający świnię ubraną w garnitur z symbolami euro, a wszystko na tle loga UEFA. Na dole widniał z kolei napis "35 tysięcy euro kary trafia do...".

"Klub od razu wystąpił o uzasadnienie nałożenia kary. Po otrzymaniu go zostanie podjęta decyzja o złożeniu odwołania" – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Ten sam transparent pojawił się po dwumeczu z Celtikiem Glasgow. Legia wygrała 6:1, ale w rewanżu na boisku pojawił się nieuprawniony do gry Bartosz Bereszyński i warszawianie zostali ukarani walkowerem. Wtedy Wojskowi musieli zapłacić 80 tysięcy euro kary.

Legia – FK Astana: minuta ciszy i specjalna oprawa w rocznicę Powstania Warszawskiego

podobne informacje

Spasev: przed spotkaniem wziąłbym każde zwycięstwo

EBL: fatalna seria Legii Warszawa przerwana

Kilkanaście minut gry i... kontuzja. Pech nowej gwiazdy Legii

Zgrupowania, sparingi, transfery w Lotto Ekstraklasie