MŚ w kajakarstwie: brąz Polek na 1000 m!

Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek zdobyły brązowy medal w wyścigu K2 na 1000 metrów podczas kajakarskich mistrzostw świata w czeskich Racicach. Złoto zdobyły Węgierki – Erika Medveczky i Ramona Farksadi. Srebro trafiło do Niemek.
Brązowe medalistki MŚ: dobrze, że nie poniosły nas emocje
Justyna Iskrzycka (fot. PAP/EPA)

Bliscy podium byli kanadyjkarze – Tomasz Baraniak i Wiktor Głazunow – zajęli czwarte miejsce wyścigu na 500 m. Złoto zdobyli Rosjanie – Iwan Sztyl i Wiktor Melantiew.

Jedynie ósmy wynik byli w stanie osiągnąć Rafał Rosolski i Bartosz Stabno w wyścigu K2 na 1000 metrów. Zwyciężyli Serbowie – Milenko Zorić i Marko Tomicević przed Słowakami i Czechami.

Tomasz Kaczor był piąty w rywalizacji kanadyjkarzy na 1000 m. Po wyrównanym finiszu wygrał Niemiec Sebastian Brendel, który wyprzedził Czecha Martina Fuksę. Brąz trafił do Brazylijczyka Isaquiasa Queiroza Dos Santosa.

Tomasz Kaczor (fot. PAP/EPA) Beata Mikołajczyk i Anna Puławska były szóste w K2 na 500 metrów podczas kajakarskich mistrzostw świata w czeskich Racicach. Zwyciężyły Nowozelandki – Caitlin Ryan i Lisa Carrington – przed Niemkami i Słowenkami.

Kanadyjkarz Michał Marek Lubniewski zajął ostatnią – dziewiątą – lokatę w wyścigu na 200 metrów. Złoty medal wywalczył Białorusin Artsem Kozyr, srebro – Gruzin Zaza Nadiradze, a brąz – Irańczyk Adel Mojallalimoghadam.

Piotr Mazur i Paweł Kaczmarek przypłynęli na siódmym miejscu w finale K2 na 200 metrów. Triumfowali Węgrzy – Balazs Birkas i Mark Balaska – przed osadą hiszpańską i serbską.