tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Turniej finałowy WT: Kantor i Łosiak blisko medalu

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do półfinału turnieju finałowego cyklu World Tour w Hamburgu. Polacy w sobotę pokonali Niemców Markusa Boeckermanna i Lorenza Schuemanna 2:0 (21:14, 21:14).
Bartosz Łosiak (fot. Getty Images)

Boeckermann i Schuemann tymczasowo stworzyli duet. Stały partner boiskowy pierwszego z nich – Lars Flueggen – musiał przejść operację kolana i dlatego zabrakło go w Hamburgu. Niedawno para ta cieszyła się ze zwycięstwa w imprezie WT w Olsztynie.

Szansa na rewanż

Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) w niedzielnym półfinale zmierzą się z Nicholasem Luceną i Philipem Dalhausserem. Będą mieli szansę zrewanżować się Amerykanom, którzy wygrali w tym roku dwa turnieje WT i prestiżowe zawody Presidents Cup w kalifornijskim Long Beach, za lipcowe porażki w finale turnieju cyklu w szwajcarskim Gstaad oraz w 1/8 finału imprezy w Olsztynie.

Biało-czerwoni wcześniej w Hamburgu odnieśli dwa zwycięstwa w grupie C, co dało im bezpośredni awans do "ósemki" i pozwoliło uniknąć występu w barażach. Dzięki temu w piątek odpoczywali od rywalizacji.

To trzecia edycja WT Finals. Dwa lata temu w amerykańskim Fort Lauderdale w obsadzie nie było biało-czerwonych. W poprzednim sezonie w Toronto zarówno Kantor i Łosiak, jak i występujący jeszcze wówczas razem Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik), odpadli w ćwierćfinale.

podobne informacje

ME w siatkówce plażowej: Polacy celują w złoty medal

World Tour w siatkówce plażowej: polskie pary odpadły w 1/8 finału

Polska para celuje w medale. "Wszyscy widzą ich potencjał"

WT w siatkówce plażowej: Mistrzowie tie-breaków. Kantor i Łosiak zagrają w finale