2
:
0
1:0
15'Pierre-Emerick Aubameyang
57'Nuri Sahin

Borussia – Hertha 2:0. Udany jubileusz Piszczka

Borussia Dortmund pokonała Herthę Berlin 2:0 (1:0) w meczu 2. kolejki Bundesligi. Na listę strzelców wpisali się Pierre-Emerick Aubameyang oraz Nuri Sahin. 90 minut spędził na boisku Łukasz Piszczek, dla którego było to jubileuszowe 250. spotkanie w lidze niemieckiej.
Radość piłkarzy Borussii Dortmund (fot. Getty Images)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU BORUSSIA DORTMUND – HERTHA BERLIN

BOHATER SPOTKANIA
Asysta przy golu Aubameyanga, w drugiej połowa piękne trafienie. Nuri Sahin był najlepszym piłkarzem na boisku i to jemu przyznajemy tytuł bohatera spotkania. Turek wpisał się na listę strzelców po 925 dniach – po raz ostatni zdobył bramkę w Bundeslidze 13 lutego 2015 roku.

JAK PADŁY GOLE?
1:0 (15') – dośrodkowanie Sahina, Aubameyang ubiegł Rekika, strzelił między jego nogami i bramkarz Herthy bez szans!
2:0 (57') – piłka spadła na 16. metr, dopadł do niej Sahin i potężnym strzałem podwyższył prowadzenie Borussii.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
28' – Castro do Pulisica, ten ograł jednego z rywali, strzelił, ale Jarstein obronił kolanami.
31' – dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzał niepilnowanego Starka, ale za słaby i Buerki bez kłopotu złapał piłkę.
44' – potężny strzał Philippa, ale interwencja Jarsteina pierwsza klasa.
50' – kapitalne podanie Goetzego do Philippa, jednak ten strzelił za lekko i bramkarz Herthy zbytnio się nie wysilając złapał piłkę.
65' – znakomita parada Buerkiego po strzale głową Langkampa. Mogło być 1:1.
70' – piękny strzał piętką Daridy, ale zabrakło około metra. Szkoda, bo mogła być kapitalna bramka!
82' – kontra Borussii, Aubameyang do Pulisica, ale ten nie zaskoczył bramkarza gości. Tak klasowa drużyna powinna zakończyć tego typu akcję golem.
86' – Pulisic poradził sobie z rywalem, ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza. Na usprawiedliwienie trzeba jednak zaznaczyć, że kąt był ostry.
90+1' – kolejna bardzo dobra interwencja Buerkiego po strzale Starka.

JAK GRAŁ PISZCZEK?
Dla Polaka był to jubileuszowy 250. mecz w Bundeslidze, ale Piszczek rozegrał w przeszłości wiele znacznie lepszych spotkań. W defensywie jeden poważny błąd do spółki z Toprakiem, w ofensywie z kolei brakowało precyzji przy dośrodkowaniach. Ocena SPORT.TVP.PL – "5" (w skali 1-10).