tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Schalke 04 wraca do EU LCS

Drużyna Schalke 04 w League of Legends zakwalifikowała się ponownie do europejskich rozgrywek League of Legends Championship Series. W finale turnieju promocyjnego pokonali Ninjas in Pyjamas 3:0.
(fot. flickr.com)

Latem zeszłego roku Schalke dołączyło do zawodów EU LCS dzięki wykupieniu miejsca drużyny Elements. Pomimo bardzo silnego startu zawodnicy stracili całą formę w trakcie sezonu i musieli pożegnać się z rozgrywkami, trafiając do Challenger Series.

Cały skład przeszedł gruntowną przebudowę i świetnie poradzili sobie w wiosennej edycji Challanger Series, ale w play-offach nieoczekiwanie ulegli Misfits Academy, co oznaczało brak awansu do LCS.

Po tym niepowodzeniu przyszedł czas na kolejne zmiany, które miały pomóc zespołowi w awansie do LCS w letniej edycji. Gracze Schalke ulegli Giants, którzy zakwalifikowali się do LCS, ale w ostatnim meczu play-offów udało im się pokonać Ninjas in Pyjamas w nieoczekiwanie jednostronnym pojedynku.

Zawodnicy NiP walczyli o pozostanie w najbardziej prestiżowej lidze League of Legends, ale zostali zdeklasowani przez przeciwnika. Oznacza to, że w następnej edycji EU LCS zobaczymy dwie drużyny wchodzące prosto z Challanger Series.

Zobacz także Ninjas in Pyjamas z pełnoetatowym psychologiem

podobne informacje

Kompromitacja Bayernu na koniec. "Lewy" bez gola

Patent na Borussię. Piszczek bezradny w derbach

Półfinały Pucharu Niemiec w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej [transmisje]

Ważne zwycięstwo Schalke, niespodzianka w Lipsku