0
3
3

Napoli – Atalanta 3:1. Cudowny gol Zielińskiego

Napoli wygrało z Atalantą Bergamo 3:1 (0:1) w meczu 2. kolejki Serie A. 74 minuty spędził na boisku Piotr Zieliński, który zdobył wspaniałą bramkę wyrównującą na 1:1. Spotkanie z ławki rezerwowych obserwował Arkadiusz Milik.
Piotr Zieliński (fot. Getty Images)

"MILIK IS BACK!" WŁOSKA PRASA ZACHWYCONA POLAKIEM

BOHATER SPOTKANIA
Jego piękne trafienie natchnęło Napoli do dalszych ataków. Piotr Zieliński, mimo że jego pierwsza połowa nie była najlepsza, po przerwie pokazał, że zasłużył na zaufanie trenera i grę od pierwszej minuty.

JAK PADŁY GOLE?
0:1 (15') – dośrodkowanie Gomeza z rzutu rożnego. Cristante ubiegł obrońców Napoli i głową umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki Reiny.
1:1 (56') – Zieliński wywalczył piłkę przed polem karnym rywali i kapitalnym wolejem wyrównał na 1:1.
2:1 (61') – piłka po podaniu Insigne trafiła w polu karnym do Mertensa, a ten silnym strzałem między nogami bramkarza dał gospodarzom prowadzenie.
3:1 (88') – po szybkiej kontrze Napoli piłkę w polu karnym otrzymał zmiennik Zielińskiego – Rog, strzelił bez zastanowienia i nie dał szans Berishy.

(fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
11' Insigne podał w polu karnym Mertensowi, a ten płaskim strzałem z 12 metrów próbował zaskoczyć bramkarza Atalanty.
25' Gomez strzelił zza pola karnego, piłka odbiła się i minęła bramkę Reiny.
36' Atalanta w ataku. Masiello strzelił prosto w środek bramki, a Reina wypiąstkował piłkę przed siebie.
40' Zamieszanie w polu karnym Napoli. Gospodarze zablokowali trzy strzały.
45+3' Mertens strzelił mocno zza pola karnego, ale piłka przeleciała tuż obok lewego słupka bramki Berishy.
51' Znów było groźnie pod bramką gospodarzy. Rajd Ilicicia zakończony strzałem, jednak niecelnym.
85' Groźna centra gości z rzutu wolnego, ale Reina pewnie wypiąstkował piłkę na aut

JAK GRAŁ ZIELIŃSKI?
W pierwszej połowie Polak niczym się nie wyróżnił. Próbował podawać napastnikom, ale z marnym skutkiem. Ocenę podnosi bramka z kategorii "stadiony świata", która spokojnie może kandydować do gola kolejki. Ocena SPORT.TVP.PL – "7" (w skali 1-10).

W innych meczach

Karol Linetty grał 90 minut w barwach Sampdorii w wyjazdowym meczu z Fiorentiną. Drużyna zwyciężyła 2:1. Bartosz Bereszyński wszedł na boisko w 68. minucie. Dawid Kownacki spędził mecz na ławce rezerwowych.

Bartosz Salamon rozegrał 90 minut w barwach Spal. Beniaminek pokonał u siebie Udinese 3:2.

Czy Napoli wywalczy tytuł mistrza Włoch?