tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: Keita od następnego lata w Premier League

Pomocnik RB Lipsk, Naby Keita, latem 2018 roku przeniesie się do Liverpoolu – twierdzą angielskie media. The Reds zapłacą za piłkarza nieco więcej niż pierwotnie zakładano, ale dzięki temu już teraz zapewnią sobie jego podpis na kontrakcie.
Naby Keita (fot. Getty Images)

Łukasz Piszczek ma nowego kolegę. Następca Dembele

Anglicy wyrażali zainteresowanie Gwinejczykiem od początku okna transferowego. Wysokie sumy rzędu 100 milionów euro nie przekonywały jednak władz z Lipska. Klub szykuje się bowiem do swojego debiutanckiego sezonu w Lidze Mistrzów i nie chciał tracić kluczowych zawodników. Jak się jednak okazało – po tygodniach negocjacji udało się wypracować porozumienie.

Keita dziś rano pojawił się na Wyspach, by przejść testy medyczne. Po tym ma podpisać wstępną umowę z Liverpoolem, który zakłada jego transfer do Premier League wraz z początkiem czerwca 2018 roku.

22-latek ma za sobą fenomenalny sezon w Bundeslidze. W zespole beniaminka rozegrał 31 spotkań w których zdobył 8 bramek i zaliczył 8 asyst. Wcześniej występował w filii drużyny z Lipska – RB Salzburg, gdzie również był gwiazdą.

podobne informacje

Bunt Keity. Liverpool walczy o transfer jeszcze zimą