tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Charlotte Kalla napisała książkę dla miłośników narciarstwa biegowego

Charlotte Kalla, szwedzka rywalka Justyny Kowalczyk, napisała książkę dla entuzjastów biegów narciarskich, która ukaże się na rynku 28 listopada.
Charlotte Kalla (fot. Getty)

Kowalczyk wróci na Alpe Cermis. Nie na nartach...

– Przedstawiłam moje najlepsze pomysły i triki dla obecnych i przyszłych miłośników narciarstwa biegowego. Książka zawiera wiele rad dotyczących treningu zarówno na śniegu, jak i w siłowni czy na boisku, aby uprawiający ten sport na każdym poziomie otrzymali konkretne rady od zawodowca – powiedziała Kalla.

30-latka zdobyła pięć medali olimpijskich (dwa złote i trzy srebrne), a także 12 medali mistrzostw świata (dwa złote, sześć srebrnych i cztery brązowe). Jest największą szwedzką nadzieją medalową przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu (9-25 lutego).

Charlotte Kalla (fot. Getty) – Głównym celem sezonu są oczywiście igrzyska i przygotowując się do nich nigdy jeszcze w swojej karierze nie trenowałam tak intensywnie. Książka powstała w wolnych chwilach podczas odpoczynku – powiedziała.

Już latem pokazała bardzo wysoką formę, wygrywając 27 lipca norweskie zawody na nartorolkach Lysebotn Opp. W biegu na 7,5 kilometra pod stromą górę, z różnicą wysokości pomiędzy startem i metą wynoszącą 640 metrów, pokonała Norweżki Heidi Weng o 40 sekund oraz multimedalistkę olimpijską i mistrzostw świata Marit Bjoergen aż o dwie minuty. Zawody te są w Skandynawii traktowane jako najtrudniejszy letni test wytrzymałościowy.

podobne informacje

Ostatni raz Kowalczyk. "Nie ma co wracać do wspomnień"

Pierwszy tytuł Norweżki. Bjoergen podzieliła się medalem

Kowalczyk: to nie szczyt marzeń, ale jest optymizm

Pjongczang: mizerne oczekiwania Szwecji mimo licznej kadry