tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szef Renault: wciąż nie mamy pewności co do Kubicy

Ważne słowa w kontekście powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 wypowiedział szef Renault – Cyril Abiteboul. Francuz ujawnił, że jego zespół wciąż nie ma pewności, czy Polak jest w stanie kierować bolidem.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Media: Kubica pojedzie treningowo przed Grand Prix?


Sporą przeszkodą dla polskiego kierowcy jest mała liczba testów. Kilka dni temu niemieckie media informowały, że ich kolejna tura może zostać przeprowadzona w Malezji, jednak nie zostało to w żaden sposób potwierdzone przez Renault. Inną opcją jest tor w Singapurze.

Gdyby nie było tak restrykcyjnych przepisów, to oczywiście z wielką chęcią zorganizowalibyśmy więcej testów. Sytuacja wygląda jednak tak, że ich liczba jest taka sama zarówno dla młodych kierowców, jak i dla tych, którzy chcą wrócić do F1. Niestety, ale Robert nie zostanie wyjątkiem. Musimy zobaczyć, czy czas pozwoli, by zrobić, to co musimy, trzeba się przecież "zgrać" z resztą padoku – skomentował Abiteboul.

Cyril Abiteboul, Joylon Palmer (fot. Getty Images) Kubica wziął udział w dwóch testach bolidu Renault. W Walencji startował w konstrukcji z 2012 roku, natomiast na Hungaroringu pod Budapesztem dostał szansę sprawdzenia tegorocznego auta.

Nigdy nie nazwałbym Roberta naszym planem "B" albo "C". Najważniejszym pytaniem pozostaje: czy Kubica może ponownie jeździć w F1? Jeżeli odpowiedź byłaby jednoznacznie twierdząca, to prawdopodobnie nie trzeba by mi było zadawać żadnych kolejnych pytań. Niestety wciąż taka nie jest – kontynuował Francuz.

Robert Kubica w Renault (fot. Getty) Jednym z kandydatów na kierowcę Renault jest Fernando Alonso, który prywatnie jest przyjacielem Kubicy. Szef francuskiego zespołu szanse na pozyskanie Hiszpania ocenia jako małe, jednak zostawia sobie małą "furtkę".

To, że mamy coraz lepszy samochód, sprawia, że jesteśmy bardziej atrakcyjni. Logiczne, że mamy teraz więcej opcji. W ciągu ostatnich tygodni było dużo zmian personalnych w F1, a myślę, że w najbliższe dwa przyniosą jeszcze więcej rozstrzygnięć – zakończył.

Wydaje się, że niemal na pewno Renault opuści Joylon Palmer, który w tym sezonie nie zdobył żadnego punktu. Z kolei pewny stanowiska może być Nico Hulkenberg. Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się 23 marca 2018 roku w Melbourne.

Kiedy Kubica wróci do F1?
Kiedy Kubica wróci do F1?
  • 53.6%w 2017 roku
  • 33.7%w 2018 roku
  • 12.7%Nigdy

podobne informacje

Kubica znów przetestuje bolid Williamsa

F1: Sainz kierowcą Renault. Koniec szans Kubicy?

Węgierska prasa o Kubicy: powrót więcej niż obiecujący

Rajd Janner: zimowy trening Kubicy