tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ninjas in Pyjamas z pełnoetatowym psychologiem

Hicham Chahine, prezes zarządu Ninjas in Pyjamas, poinformował o zatrudnieniu pełnoetatowego psychologa dla sekcji CS:GO w NiP. Informacja została przekazana za pośrednictwem Twittera.
Patrik "f0rest" Lindberg (fot. Getty Images)

Zapewnienie wsparcia psychologa jest odpowiedzią na przeciętne wyniki zespołu w ostatnim czasie. Niedawno Adam „friberg” Friberg pożegnał się z zespołem, a jego miejsce zajął Fredrik „REZ” Sterner. Świeżo po tej zmianie zawodnikom NiP udało się wygrać z DreamHack Valencia, ale niedługo później przegrali kwalifikacje do ESL One New York. Szwedzi nie zakwalifikowali się także na ostatnie dwa Majory, a w wypadku PGL Major Kraków nie udało im się dotrzeć nawet do kwalifikacji offline.

Wprowadzenie pełnoetatowego psychologa, na wyłączność szwedzkiej formacji CS:GO, może mieć zbawienne skutki. Na podobne rozwiązanie zdecydowało się w zeszłym roku Astralis. Duńczycy słynęli z świetnej gry w grupach, aby potem odpaść w najważniejszych meczach play-offów, co zdarzało się wielokrotnie. Gracze sami przyznali, że wsparcie psychologa pomogło im wznieść się na wyżyny gry, co przełożyło się także na wygrany przez nich ELEAGUE Major w styczniu.

podobne informacje

NiP zwycięzcą IEM Oakland!

Znamy finalistów IEM Oakland

Przed nami półfinały IEM Oakland 2017

ELEAGUE: Virtus.pro odpadło z turnieju