tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Oko w oko" ze Szczęsnym. Buffon, Wenger, kadra...

Kolejny odcinek programu "Oko w oko". Tym razem gościem Jacka Kurowskiego był bramkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Polski – Wojciech Szczęsny.

Kulisy transferu…
Zajęło to trochę czasu. Głównie dlatego, że od pomysłu do okna transferowego upłynęło sporo czasu. Kluby musiały się dogadać, a ja czekałem na rozwój wypadków, bo byłem już wcześniej dogadany z Juventusem. Przez dwa tygodnie trenowałem z Arsenalem, ale miałem kontakt z klubami. Rozmawiałem około godzinę z Wengerem. Była to ciepła rozmowa, wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami. Czułem z jego stronę aprobatę, że to słuszna decyzja. Nie tylko klubu, ale też moja.

O gwarancji występów w Juventusie…
Nie ma jej nawet Gianluigi Buffon. Ktoś może mi zagwarantować piętnaście meczów, a ja będę zdrowy tylko na dziesięć. Każdy gra tyle, na ile sobie zapracuje. Zagram na tyle dużo meczów, żeby być gotowym na mundial.

O grze na mistrzostwach świata…
Nie boję się, że stracę miejsce w pierwszym składzie reprezentacji. Muszę być przygotowany, że każdy mecz, którego nie zagram, to dwa razy cięższa walka, by być gotowym fizycznie. Zaraz zaczniemy grać co trzy dni i nie trzeba będzie się martwić. Na pewno nie będzie to taka regularność, jak w Romie. Zapewniam, że selekcjoner może wykupić sobie karnet na ligę włoską i... kilka razy mnie w niej zobaczy.

O Gianluigim Buffonie…
Nie wiem, skąd ma taką siłę, żeby od tylu lat grać na tak wysokim poziomie. Na mojej pozycji jest legendą futbolu. Jest się od kogo uczyć. Buffon jest liderem, którego wcześniej nie spotkałem. Przy tym wszystkim to świetny kolega. To są cechy, które nabywa się z doświadczeniem.

najpopularniejsze

Mundial 2018: Serbia lepsza od Kostaryki. Cudowny gol Kolarova

Mundial 2018. Niemcy – Meksyk 0:1. Mistrzowie świata pokonani

Mundial 2018. Neymar nie dał rady. Tylko remis Brazylii

Mundial 2018. Argentyna – Islandia. Niewykorzystany rzut karny Messiego

Mundial 2018. Argentyna - Islandia: kontrowersyjna decyzja Marciniaka, powinien być karny?