tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Harri Olli powraca. "Poczułem impuls"

Harri Olli zapowiada powrót do rywalizacji. Wicemistrz świata w skokach z roku 2007 przyznał, że znalazł motywację do skakania i chce porozumieć się z Fińskim Związkiem Narciarskim.
Harri Olli (fot. Getty Images)

Coraz częściej oddaję dobre skoki, wreszcie wyglądają tak, jak powinny. Moja kariera była pełna przeciwności, ale teraz wychodzę na prostą – mówi Olli.

Pijackie wybryki Fina przeszły do historii . Lokalna prasa na początku chętnie porównywała go do Mattiego Nykaenena, ale szybko okazało się, że osiągnięcia Olliego w piciu znacznie górują nad tymi ze skoczni.

Ekscesy w Oberstdorfie

W 2008 roku po mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie Olli został odsunięty od reprezentacji za zakrapiane imprezy podczas zawodów. W sezonie 2010/11 za niecenzuralny gest pokazany po skoku wykluczono go z kolejnego konkursu PŚ.

Hari Olli (fot. Getty Images)

Poczułem nowy impuls. Chciałbym skakać jeszcze przez wiele lat. Uważam, że wiek nie jest przeszkodą do uprawiania tego sportu – podkreśla 32-letni skoczek.

Cel: Pjongczang

Jeśli skoczkowi udałoby się wrócić do rywalizacji, ma szanse na start w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Droga przed Ollim jednak daleka. Pierwszym krokiem będą letnie mistrzostwa Finlandii, które odbędą się już w październiku. W poprzednim czempionacie kraju zajął dopiero 13. miejsce. Niewątpliwie ciąży na nim duża presja, ponieważ, aby znaleźć się w reprezentacji olimpijskiej musi skakać bardzo dobrze w pierwszej części zimowego sezonu. Czy tym razem stanie na wysokości zadania?

Harri Olli: Ahonen był moją motywacja do powrotu

podobne informacje

Fińskie kłopoty przed Ruką. Olli słabszy od kobiety

Ahonen i Olli w kadrze na Klingenthal

Olli optymistą. "Mam realną szansę na sukces"

Ahonen w składzie na MŚ w Falun