tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaskakująca decyzja Pacquiao. Żądał rewanżu, teraz się wycofuje

Manny Pacquiao wycofał się w piątek z rewanżowego pojedynku o mistrzostwo świata wagi półśredniej przeciwko Jeffowi Hornowi. Pierwsze starcie 2 lipca, po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów, wygrał Australijczyk.
Pierwsza walka Manny'ego Pacquiao z Jeffem Hornem (Fot. Getty Images)

O decyzji "Pacmana" poinformowała w piątek premier Queenslandu Annastacia Palaszczuk. To w Brisbane, a więc stolicy tego stanu miało dojść do pojedynku.

"Zostaliśmy poinformowani, że Manny Pacquiao nie może powrócić do ringu 12 listopada. Powiedziano mi, że Pan Pacquiao, który jest także senatorem Filipin, będzie miał w tym czasie inne zobowiązania" – wyjaśniła premier.

Show Mayweather vs. McGregor w obiektywie

Zapowiedziała też, że będzie nadal wspierać starania Horna o zorganizowanie walki o obronę pasa WBO, niezależnie od tego, kto miałby być jego przeciwnikiem.

W pierwszym pojedynku Pacquiao niemal znokautował Horna (Fot. Gerry Images) Decyzja Filipińczyka zaskakuje, ponieważ tuż po pierwszej walce zapewniał, że skorzysta z prawa do rewanżu. Pacquiao był wówczas bardzo rozżalony – w dziewiątej rundzie niemal znokautował rywala, w całym pojedynku zadał 182 celne ciosy przy raptem 92 przeciwnika. Tymczasem sędziowie jednogłośnie wskazali, że na punkty zwyciężył Horn.

podobne informacje

Pacquiao rozstał się z trenerem po 16 latach

Pacquiao wraca na ring. "Posłuchał tych, którym ufa"

Manny Pacquiao wraca na ring. Egzotyczne miejsce i argentyński rywal?

Najlepszy rok od lat. Boks odzyskuje świetność?