tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PSG pod lupą UEFA. Za transfery Neymara i Mbappe

UEFA sprawdzi, czy Paris Saint-Germain przestrzega reguł Finansowego Fair Play. Wicemistrz Francji pozyskał w sierpniu Brazylijczyka Neymara za 222 miliony euro, a także Francuza Kyliana Mbappe, za którego za rok zapłaci ok. 180 mln.
Neymar (fot. Getty Images)

Fikcyjne Fair Play? Świat po transferze Neymara

UEFA skontroluje przede wszystkim, czy spełnione są wymogi zasady mówiącej o konieczności posiadania przychodów wyższych lub równych wydatkom "szczególnie w kontekście aktywności transferowej w ostatnim czasie".

Neymar został wykupiony z Barcelony za 222 mln euro w kontrowersyjnych okolicznościach. Kataloński klub pozwał Brazylijczyka do sądu i domaga się od niego m.in. zwrotu premii za lojalność, jaką przyznano mu w ubiegłym roku, gdy przedłużał kontrakt z Dumą Katalonii.

Z kolei transfer Mbappe został ogłoszony w czwartek, ostatniego dnia okienka transferowego. 18-letni Francuz został wypożyczony, a w przyszłym sezonie ma zostać wykupiony na stałe za ok. 180 mln euro. Obie kwoty są wyższe niż dotychczasowy rekord wszech czasów z ubiegłego sezonu – 105 mln euro za Francuza Paula Pogbę, który przeszedł z Juventusu Turyn do Manchesteru United.

podobne informacje

Islandia podzieliła los Polaków, Luksemburg w drodze na EURO

Liga Narodów: kuriozalna pomyłka UEFA. Mecz Rosji ze Szwecją rozpoczął się za późno

Zmiany w Lidze Narodów. UEFA podwyższyła pulę nagród

UEFA uczciła setny występ Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski