tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PSG pod lupą UEFA. Za transfery Neymara i Mbappe

UEFA sprawdzi, czy Paris Saint-Germain przestrzega reguł Finansowego Fair Play. Wicemistrz Francji pozyskał w sierpniu Brazylijczyka Neymara za 222 miliony euro, a także Francuza Kyliana Mbappe, za którego za rok zapłaci ok. 180 mln.
Neymar (fot. Getty Images)

Fikcyjne Fair Play? Świat po transferze Neymara

UEFA skontroluje przede wszystkim, czy spełnione są wymogi zasady mówiącej o konieczności posiadania przychodów wyższych lub równych wydatkom "szczególnie w kontekście aktywności transferowej w ostatnim czasie".

Neymar został wykupiony z Barcelony za 222 mln euro w kontrowersyjnych okolicznościach. Kataloński klub pozwał Brazylijczyka do sądu i domaga się od niego m.in. zwrotu premii za lojalność, jaką przyznano mu w ubiegłym roku, gdy przedłużał kontrakt z Dumą Katalonii.

Z kolei transfer Mbappe został ogłoszony w czwartek, ostatniego dnia okienka transferowego. 18-letni Francuz został wypożyczony, a w przyszłym sezonie ma zostać wykupiony na stałe za ok. 180 mln euro. Obie kwoty są wyższe niż dotychczasowy rekord wszech czasów z ubiegłego sezonu – 105 mln euro za Francuza Paula Pogbę, który przeszedł z Juventusu Turyn do Manchesteru United.

podobne informacje

Schody do nieba. Sprawdź nowe zasady el. Ligi Mistrzów

UEFA: Superpuchar Europy 2019 nie zostanie rozegrany w Polsce

Kolejna korona. Ronaldo Piłkarzem Roku UEFA

Nowa fryzura Pogby. Francuz wspiera kampanię UEFA