Diamentowa Liga: trzech Polaków na podium

Marcin Lewandowski był drugi, a Adam Kszczot zajął trzecie miejsce w biegu na 800 metrów podczas finałowego mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli. Piotr Małachowski zajął trzecie miejsce w konkursie rzutu dyskiem.
Marcin Lewandowski (fot. Getty Images)

"TO BYŁ MAGNES". POWRÓCĄ MECZE LEKKOATLETYCZNE?

Piotr Małachowski (fot. Getty Images) Bieg na 800 m wygrał Nijel Amos z Botswany z czasem 1:44.53. Drugi linię mety przekroczył Marcin Lewandowski (1.44,77), a trzeci był Adam Kszczot (1:44.84). Dla obu lekkoatletów były to najlepsze czasy w sezonie.

W konkursie rzutu dyskiem bezkonkurencyjny był Litwin Andrius Gudzius (68.16). Wyprzedził Jamajczyka Fedrica Dacresa (66,31). Piotr Małachowski z wynikiem 65,73 był trzeci. Robert Urbanek zakończył zawody na szóstym miejscu (64,20)

Kamila Lićwinko zajęła piąte miejsce w konkursie skoku wzwyż. Polka zaliczyła wysokość 1,88 m. Triumfowała mistrzyni świata z Londynu startująca pod neutralną flagą Mariya Lasitskene (2,02).

Angelika Cichocka była dziewiąta w biegu na 1500 m (4:02.77). Bieg wygrała Kenijka Faith Kipyegon (3:57.04).

Już w czwartek rozegrano konkurs pchnięcia kulą. Konrad Bukowiecki z wynikiem 20,54 m zajął ósme miejsce.

Nowe zasady

Tydzień temu w pierwszym finałowym mityngu w Zurychu ex-eaquo drugie miejsce w skoku o tyczce zajęli Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Od tego sezonu zmieniono zasady rozgrywania Diamentowej Ligi. Zawodnicy przez cały sezon zdobywają punkty, dzięki którym kwalifikują się do finału. Na koniec wcześniej zgromadzone punkty nie mają znaczenia – główną nagrodę otrzymuje zwycięzca ostatniego mityngu.

Mityng IAAF w Berlinie: świetna próba Piotra Małachowskiego