tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pjongczang 2018: nikłe zainteresowanie biletami

Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest zaniepokojony słabą sprzedażą biletów na zimowe igrzyska w Pjonczangu. Na pięć miesięcy przed rozpoczęciem kupiono zaledwie 22,7 proc. wejściówek – podali organizatorzy. To najniższy odsetek biorąc pod uwagę kilka ostatnich olimpiad.
Kamil Stoch (fot. Getty Images)

Tylko 4,85 proc. biletów (52 tysiące) nabyli Koreańczycy, a dostępnych jest aż 1,18 mln wejściówek. Według szacunków MKOl przed igrzyskami, które rozpoczną się 9 lutego 2018 r., powinno być kupionych – jak pokazują dane z Soczi 2014 r. czy Vancouver 2010 r. – 90 procent (1,07 mln).

Zdaniem MKOl organizatorzy przykładają zbyt małą wagę do działań marketingowych. Jednak Koreańczycy uspokajają i tonują niepokój międzynarodowych władz. 5 września ma rozpocząć się w ich kraju drugi etap promocji największej zimowej imprezy globu.

Koreańczycy są znani z tego, że kupują wszystko w ostatniej chwili. Spodziewamy się zwiększonego zainteresowania i sprzedaży właśnie w drugiej fazie – powiedziała jedna z osób odpowiedzialnych za kontakty z mediami portalowi insidethegames.biz.

Igrzyska potrwają od 9 do 25 lutego 2018 r. Korea Płd. po raz pierwszy gościć będzie zimowe igrzyska. Organizowała już letnie, w Seulu w 1988 r.

podobne informacje

Pjongczang: zgasł znicz. Koniec rekordowych igrzysk

Skupień blisko medalu. "Przegrałem z trasą"

Rosjanie informują: MKOl podjął ostateczną decyzję

Nietypowa nagroda mistrzyni olimpijskiej...