tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cudowne dziecko Borussii już w reprezentacji Niemiec

Youssoufa Moukoko nie przestaje zadziwiać. 12-latek, który występuje w kadrze U17 Borussii Dortmund, tym razem potrzebował niecałej godziny, by popisać się hat-trickiem w meczu z Alemannią Akwizgran. W nagrodę za swoje występy został powołany do reprezentacji Niemiec.
(fot. Getty Images)

12-latek z Borussii nie przestaje strzelać. Kolejne cztery gole

W piątym występie w barwach BVB Kameruńczyk z niemieckim paszportem pomógł drużynie w rozniesieniu ekipy gości. Wynik końcowy 10:0 mówi wszystko o przebiegu meczu. Mimo że 12-latek spędził na boisku tylko 53 minuty, wystarczyło to, by trzy razy po jego strzałach bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Na swoim koncie młokos ma już 13 bramek.

Środkowy napastnik zmierzy się teraz z nowymi wyzwaniami. Po udanych występach na boiskach Bundesligi juniorów, został po raz pierwszy powołany do reprezentacji Niemiec w kategorii U16. Jego koledzy w kadrze są od niego dużo starsi. Większość z nich ma 14 albo 15 lat.

W mediach pojawiły się jednak doniesienia podające w wątpliwość prawdziwy wiek chłopca. Rodzice chłopca zapewniają jednak, że data urodzin – 20 listopada 2014 – nie została sfałszowana. Matka chłopca ma 28 lat, więc można przypuszczać, że wszystko jest zgodne z metryką.

Borussia Dortmund szkoliła dzieci w Kamionkach