tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

DMŚJ na żużlu: Polacy mistrzami!

Polscy żużlowcy zwyciężyli w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Rybniku. Zdobyli 47 punktów i wyprzedzili Australijczyków (37 pkt). Trzecie miejsce zajęli Duńczycy z 27 pkt. Za nimi uplasowali się Brytyjczycy (13 pkt). Polacy wystąpili w składzie: Bartosz Smektała, Kacper Woryna, Maksym Drabik i Dominik Kubera.
Kacper Woryna (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

IMŚJ na żużlu: niepokonany Drabik wygrał w Poznaniu

Najwięcej punktów dla Polaków zdobył Bartosz Smektała (14), który wygrał cztery wyścigi. Doskonale spisał się także Maksym Drabik (13 pkt). Kapitan drużyny, 21-letni rybniczanin, Kacper Woryna zakończył zawody z dorobkiem 10 pkt, podobnie jak Dominik Kubera.

Od początku zawodów toczyła się wyrównana walka biało-czerwonych z reprezentantami Australii, w składzie której wystartowali m.in. zawodnicy miejscowego ROW Rybnik: Max Fricke i Brady Kurtz. Ten pierwszy wrócił na tor po kontuzji kręgosłupa, jakiej doznał pod koniec lipca w meczu ligi szwedzkiej.

W 18. biegu Bartosz Smektała przywiózł dwa punkty i zapewnił Polakom tytuł mistrzów świata.

Na 13 ostatnich finałów nasi reprezentanci wygrali aż 10 razy. Australijczycy jeszcze nigdy nie cieszyli się ze złotych krążków.

W zawodach mogli startować zawodnicy, którzy nie skończyli 21 lat.

podobne informacje

Triumf Zmarzlika w Memoriale Edwarda Jancarza

Wielki żużel zawita do Poznania

"Motor, śpiewamy tak!". Cugowski nagrał piosenkę dla żużlowców [WIDEO]

Pogrom w Częstochowie. Polacy lepsi od Duńczyków