25:14 25:17 25:17
2.09.2017, 20:30
ME, Faza finałowa, 2017, 1/2 finału

ME siatkarzy: Rosja – Belgia 3:0. Sborna kuloodporna

Rosjanie gładko pokonali Belgów 3:0 (25:14, 25:17, 25:17) w półfinale rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy siatkarzy. W finale Sborna zmierzy się z Niemcami, którzy po pasjonującym meczu wygrali 3:2 z Serbami.
(fot. PAP/EPA)

Wielki comeback Niemców. Finał nie dla Serbii

Rosjanie to jedyna drużyna, która do ścisłej czwórki weszła bez straty ani jednego seta. Świetna passa trwa. Już pierwszy set spotkania w Krakowie pokazał, kto będzie rozdawał karty w meczu. Doskonałe ataki i zagrywki Maksima Michajłowa i Dmitrija Wołkowa dały faworytom zdecydowane zwycięstwo w pierwszej partii 25:14.

Nieco bardziej wyrównany przebieg miał drugi set, a raczej jego początek. Belgowie trzymali się do stanu 12:10, jednak później rywale włączyli przyspieszenie. Znów brylowali Michajłow i Wołkow. Belgom udało się zdobyć tylko 17 punktów, a Rosjanie ponownie byli lepsi w każdym elemencie gry.
Trzeci set to znów prawdziwy popis Rosjan, którzy od początku przejęli inicjatywę. Jak się okazało sensacyjny pogromca Holendrów i Czechów miał za mało atutów na doskonale dysponowanych rywali.

Rosjanie spotkają się w niedzielnym finale z Niemcami, którzy po 5-setowym horrorze pokonali Serbów. Niemcy jeszcze nigdy w historii tej imprezy nie zdobyli medalu.