tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mbappe zdradził, dlaczego wybrał PSG zamiast Realu

Kylian Mbappe po wygranym przez Francję (4:0) meczu eliminacyjnym z Holandią wypowiedział się na temat zmiany kluby. Pod koniec letniego okna transferowego nastolatek przeniósł się z Monaco do PSG, choć wcześniej media spekulowały o zainteresowaniu jego osobą przez sam Real Madryt.
Kylian Mbappe (fot. PAP/EPA)

PSG POD LUPĄ UEFA PO TRANSFERACH NEYMARA I MBAPPE

Mbappe przeniósł się do stolicy na zasadzie rocznego wypożyczenia. Po zakończeniu sezonu PSG będzie zobowiązane wykupić go za ok. 180 milionów euro. Wcześniej paryżanie sprowadzili Neymara za 222 miliony euro i ze względu na ograniczenia wynikające z Finansowego Fair Play nie mogli sfinalizować drugiej tak wysokiej transakcji.

Cieszę się, że trafiłem do tak wielkiego klubu. Dlaczego wybrałem własnie PSG? Podjąłem tę decyzję już kilka tygodni temu. To dla mnie idealny projekt. Będę mógł się tu rozwinąć i uczyć. Najważniejszym kryterium było jednak to, że będę tu regularnie grał – przyznał Mbappe.

W Paryżu o miejsce w składzie będzie rywalizował między innymi z Neymarem, Angelem Di Marią, Julianem Draxlerem i Lucasem. – Nie mogę się doczekać. Spotkam tu zawodników, którzy wygrywali wszystko we Francji i w Europie – dodał nastolatek, który za rok stanie się drugim najdroższym piłkarzem w historii futbolu.

Mbappe zdradził, dlaczego wybrał PSG zamiast Realu

Zobacz także Glik ma nowych kolegów. Dwa głośne transfery Monaco

podobne informacje

Mundial 2018. Do Rosji jadą zawojować świat. Poznaj największe talenty mistrzostw świata

"Miliard euro to za mało". PSG zatrzyma gwiazdy?

Mbappe wskazał, którego piłkarza Chelsea powinno kupić PSG

Mbappe uratował Paryżan. PSG znowu w finale