tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Serbia
Belgia
3
:
2
25:17 22:25 19:25 25:22 15:12
Szczegóły
Data
3.09.2017, 17:30
Rozgrywki
ME, Faza finałowa, 2017, Mecz o 3. miejsce
Zwiń

ME siatkarzy: Serbia - Belgia 3:2. Serbowie z brązowym medalem

Siatkarze Serbii zdobyli w Krakowie brązowy medal mistrzostw Europy. W meczu o trzecie miejsce wygrali z Belgami 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12).
Serbowie wygrali mecz o trzecie miejsce (Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Serbowie trzecie miejsce zajęli także cztery lata temu, kiedy współgospodarzem imprezy była Polska, a walka o medale odbyła się w Kopenhadze.

Serbia i Belgia przystąpiły do meczu w całkowicie innych nastrojach. Bałkańska ekipa była już bowiem faworytem półfinału z Niemcami, ale przegrała po tie-breaku. Dla Belgów już dotarcie do czołowej czwórki było dużym sukcesem. W walce o finał zostali zmiażdżeni przez Rosję (0:3), ale wciąż mieli więcej do zyskania niż stracenia.

Przegrali, choć bez walki medalu nie oddali. W pierwszym secie prowadzeni przez charyzmatycznego trenera Vitala Heynena zawodnicy mieli bardzo dobre przyjęcie (na poziomie 61 procent), ale kompletnie nie radzili sobie w ataku. W tym elemencie zawiódł zwłaszcza Sam Deroo, znany z występów w Zaksie Kędzierzyn-Koźle. Serbowie wygrali pierwszą partię 25:17.

ME 2019: nowa formuła. Niższy poziom, ale...

Bardziej wyrównana był drugi set. Długo walka trwała punkt za punkt. Bardzo dobrą zmianę dał Gert Van Walle, który atakował niemal z każdej pozycji i pociągnął kolegów za sobą. Odżył także Deroo i Belgowie wygrali 25:22. Zresztą podobnie było w kolejnej odsłonie. "Czerwone Diabły" wyraźnie złapały wiatr w żagle i wydawało się, że koniec spotkania jest kwestią czasu. Wygrali trzeciego seta do 19.

Trener Serbów Nikola Grbic w trakcie przerwy powiedział parę ostrych słów i jego podopieczni się otrząsnęli. Za Marko Podrascanina wszedł kapitan Dragan Stankovic, który wspomógł blok. Bardzo dobrze zaprezentował się także Drazen Luburic i m.in. dzięki niemu jego zespół wygrywał 19:15 i nie oddał już prowadzenia. Czwarty set - 25:22 dla Serbów.

Cztery kraje zorganizują ME siatkarzy w 2019 roku

Oni też znacznie lepiej zaczęli tie-breaka. W pewnym momencie mieli trzy punkty przewagi (7:4) i praktycznie do końca kontrolowali przebieg decydującej rozgrywki. Ostatni punkt w meczu zdobył Uros Kovacevic.

Biało-czerwoni udział w turnieju skończyli na barażu o ćwierćfinał, w którym przegrali ze Słowenią 0:3.

Siatkówka okiem... statystyka. "Wszędzie widzę cyferki"

podobne informacje

ME siatkarzy: Michajłow najlepszym zawodnikiem turnieju

Triumf Rosjan. "To był niesamowity finał"

ME siatkarzy: Niemcy – Rosja 2:3. Dramatyczny finał dla Sbornej

ME siatkarzy: Serbia – Niemcy 2:3. Wielki comeback Niemców