tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Triumf Rosjan. "To był niesamowity finał"

Reprezentacja Rosji pokonała Niemcy 3:2 w finale mistrzostw Europy siatkarzy, który rozegrano w Krakowie. – Jestem dumny z moich zawodników, że w tak trudnym meczu potrafili odnieść zwycięstwo – powiedział Siergiej Szłapnikow, trener Sbornej.
Reprezentacja Rosji w siatkówce (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

ME siatkarzy: Michajłow najlepszym zawodnikiem turnieju

Rosjanie byli faworytem starcia, ale zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Zespół Szłapnikowa w decydującym secie wygrał 15:13. – To był ciężki mecz, ale finał nie może być łatwy. Moja drużyna zaczęła dobrze, ale potem popełnialiśmy błędy – analizował szkoleniowiec mistrzów Europy.

Siergiej Szłapnikow (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik) Dla Rosjan był to czternasty triumf w mistrzostwach Europy. – Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, nie było żadnych problemów, zawodnicy mogli się skupić na grze. W Polsce kochają siatkówkę i wiedzą, jak organizować takie imprezy – dodał Szłapnikow.

Zadowoleni mogą być Niemcy, którzy byli wymagającym rywalem dla Rosjan, którzy do finału nie stracili seta. – To był niesamowity finał. Niesamowity, bo wszyscy przed meczem uważali, że Rosja odniesie łatwe zwycięstwo. To jest jednak siatkówka. Zagraliśmy wspaniały mecz, byliśmy blisko, aby zwyciężyć, ale przegraliśmy tie-break dwoma punktami. Taka jest siatkówka – stwierdził Andrea Giani, selekcjoner Niemców.

podobne informacje

Liga Narodów: wielki mecz Polaków. Rosja rozbita!

De Giorgi: rozegraliśmy brzydki mecz

LŚ siatkarzy: Polacy zagrają o bilety do Kurytyby

Giba oskarża Rosjan o doping. Stracą złoty medal?