tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejna walka na stadionie. Joshua poznał rywala

Anthony Joshua skrzyżuje rękawice z Kubratem Pulewem i będzie to dla Brytyjczyka pierwsza walka od pamiętnego zwycięstwa z Władimirem Kliczko. Do pojedynku dojdzie 28 października na stadionie w Cardiff.
Anthony Joshua (fot. Getty Images)

TRAGEDIA MCCLELLANA. PO 22 LATACH NIE MA WINNYCH…

Pulew to oficjalny pretendent do tytułu mistrzowskiego federacji IBF. W ostatnich dniach nie brakowało głosów, że Bułgar nie zdecyduje się na podpisanie kontraktu, ale we wtorek wszystkie szczegóły zostały dopięte i obie strony oficjalnie potwierdziły, że panowie wkrótce spotkają się w ringu.

Przygotowania wkraczają w decydującą fazę. W momencie wejścia do ringu będę w stu procentach gotowy na Joshuę, on nie ma ze mną żadnych szans. Oczywiście to znakomity i niebezpieczny rywal, jednak jego styl pasuje mi idealnie – przyznał Pulew.

Joshua początkowo miał stoczyć rewanżową walkę z Ukraińcem, ale ostatecznie Kliczko zakończył karierę i padło na Bułgara. Dla Brytyjczyka będzie to czwarta obrona pasa IBF – tytuł wywalczył w starciu z Charlesem Martinem, a potem pokonał Dominika Breazeale, Erika Molinę i Kliczkę.

podobne informacje

Podróż do Europy albo brak walki. Wilder musi wybierać

Fortuna dla Joshuy? "Jesteśmy najlepsi na świecie"

Joshua z Wilderem jeszcze w tym roku? "Daję 95 procent szans"

Krew, haka i genialny żółw. Wielki boks w TVP [WIDEO]