Retro TVP: Polska – Niemcy 2:2 (2011)

6 września 2011 roku piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 2:2 (0:0) z Niemcami w towarzyskim meczu na PGE Arena w Gdańsku. Biało-czerwoni kończyli mecz w "10", a mimo wszystko mogli odnieść historyczną wygraną. O wyniku zdecydowała ostatnia akcja...

Polacy utrzymywali remis (1:1) nawet wtedy, gdy grali bez Arkadiusza Głowackiego, który w 81. minucie został ukarany czerwoną kartką. Mało tego! W 90. minucie w niemieckie pole karne wpadł rezerwowy Paweł Brożek i został sfaulowany przez bramkarza Tima Wiese. "Jedenastkę" wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

Niemcy zagrali jednak do ostatniej sekundy i to dosłownie. W ostatniej akcji meczu pomylił się Jakub Wawrzyniak, który pośliznął się w polu karnym. W "szesnastkę" wbiegł Thomas Mueller, dograł do Cacau, który doprowadził do wyrównania (2:2). Wojciech Szczęsny nie miał w tej sytuacji żadnych szans na skuteczną obronę.

Polska – Niemcy 2:2 (0:0)
Bramka: Lewandowski 54, Błaszczykowski 90+1-k – Kroos 68-k, Cacau 90+4
Polska: Szczęsny – Wasilewski, Perquis (72. Glik), Głowacki, Wawrzyniak – Błaszczykowski (90+4. Pawłowski), Murawski, Dudka, Mierzejewski (84. Rybus), Peszko (65. Matuszczyk) – Lewandowski (80. Brożek)
Niemcy: Wiese – Traesch, Mertesacker, Boateng, Lahm – Schuerrle, Rolfes (77. Bender), Goetze, Kroos, Podolski (61. Mueller) – Klose (46. Cacau)
Żółte kartki: Głowacki – Kroos
Czerwona kartka: Głowacki (Polska, 81-za drugą żółtą)
Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)
Widzów: 40 000