tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gillette zostało sponsorem TSM

Team Solo Mid zyskało nowego sponsora. Jest nim firma Gillette, słynąca z produkcji ostrzy do golenia. W styczniu ambasadorem marki został gracz League of Legends i założyciel organizacji Origen – Enrique "xPeke" Cedeno Martinez.
Team Solo Mid (fot. Flickr)

Powstała pierwsza profesjonalna organizacja e-sportowa w Singapurze


TSM dołączyło do grona sportowych drużyn sponsorowanych przez producenta ostrzy, w którym znajdują się FC Barcelona oraz New England Patriots z NFL. Ciekawostką jest również fakt, iż właścicielem Patriots jest Robert Kraft, który wykupił miejsce w lidze Overwatch.

Gillette po raz kolejny zdecydowało się na zainwestowanie w e-sport. W maju firma została partnerem EDward Gaming – chińskiej organizacji e-sportowej, a w styczniu Enrique "xPeke" Cedeno Martinez został ambasadorem marki, którymi są również Neymar Junior, Roger Federer i Antoine Griezmann.

Jest to kolejna duża firma niezwiązana z e-sportem, która w ostatnim czasie postanowiła zainwestować w sporty elektroniczne. W weekend pojawiła się informacja, że oficjalnym partnerem europejskiego League of Legends Championship Series zostanie BMW, a wcześniej dowiedzieliśmy się, iż Mercedes zostanie partnerem ESL One Hamburg.

podobne informacje

"Nerchio": trudno mówić o szansach na wygraną jeśli nie znasz przeciwnika

Alonso założył drużynę... e-sportową. "Każdy kierowca jest graczem"

Jack & Jones nowym sponsorem Astralis

Ninjas in Pyjamas z pełnoetatowym psychologiem