tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

SimBin będzie promować udział kobiet w e-sporcie

Twórcy gier wyścigowych z firmy SimBin ogłosili nowe zawody gamingowe tylko dla kobiet. "Women and Wheels", bo tak nazywa się projekt, wystartuje w tym roku na platformie Steam. Dla zwycięskich pań przygotowany został szereg nagród.
Gra GTR3 (fot. SimBin)

ESPN: Hersh Family zainwestowało 35 milionów w Team EnVyUs


Właściciele SimBin zdecydowali się na stworzenie zawodów wyłącznie dla kobiet, aby promować zaangażowanie przedstawicielek płci pięknej w rywalizację komputerową i e-sport. Panie dużo aktywniej angażują się w rozgrywki online niż kilka lat temu, aczkolwiek procent kobiecych graczy jest ciągle mały. Szef SimBin Studio, Allan Speed, powiedział, że 7 procent łącznej liczby grających w ich tytuły wyścigowe to właśnie kobiety. Przewiduje jednak wzrost ich udziału w grach, jeśli stworzy się im lepsze warunki, w których mogłyby konkurować.

Organizatorzy "Women and Wheels zapowiedzieli nagrody rzeczowe, takie jak fotel do symulacji wyścigowej wart 3000 euro, a także (co ciekawe) pakiet life coachingowy. Deweloper zapowiedział także, że bliżej nieokreślony procent dochodów z turnieju zostanie przekazany na cele charytatywne, które oferują pomoc kobietom.

Informacja została podana na European Women in Games Conference w Londynie. CEO Women in Games, Marie-Claire Isaaman, entuzjastycznie odniosła się do pomysłu. – To smutne, że musimy mieć drużyny, ligi i zawody złożone tylko z kobiet w e-sporcie, ale dopóki przemysł nie dorośnie, nie stanie się bardziej zbalansowany płciowo oraz nie podejmie kroków, aby wyplenić znęcanie się nad słabszymi przez internet i szowinizm, to jest to bardzo dobry pomysł na zwiększenie zaangażowania kobiet w budowanie społeczności, pewności siebie i umiejętności – powiedziała.