tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czarnogóra chce wygrać grupę. "Walczymy dalej"

Dwa wrześniowe zwycięstwa sprawiły, że piłkarze reprezentacji Czarnogóry przestali stawiać sobie za cel grę w barażach o udział w mistrzostwach świata 2018. Zawodnicy i trener zaczynają mówić, że są w stanie wygrać grupową rywalizację z Polską i Danią.
Stevan Jovetić (fot. Getty Images)

El. MŚ 2018: Polska spadnie w rankingu FIFA

W piątek zawodnicy trenera Ljubisy Tumbakovica wygrali na wyjeździe z Kazachstanem 3:0, a w poniedziałek u siebie pokonali Rumunię 1:0 po bramce Stevana Jovetica w 75. minucie.

W tabeli grupy E, na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji, prowadzi Polska 19 pkt, przed Czarnogórą i Danią - po 16. Tylko te trzy zespoły walczą o awans (z pierwszego miejsca) i miejsce w barażu (druga pozycja). Bez szans jest Rumunia 9 pkt, a także Armenia 6 i Kazachstan 2.

Niezbyt często zdobywam bramki głową, a ten gol był jednym z najważniejszych w mojej karierze. Walczymy dalej – stwierdził kapitan czarnogórskiej ekipy Jovetić.

Bałkańskiej reprezentacji pozostały do rozegrania mecze 5 października w Podgoricy z Danią i 8 października w Warszawie z Polską.

Baraż to szczyt możliwości i nasz cel? Ja myślę trochę inaczej... Za miesiąc przyjedzie do nas fantastyczny zespół Danii, ale my też coś pokazaliśmy – uważa selekcjoner Ljubisa Tumbakovic.

Miejscowe media podkreślają, że szkoleniowiec wierzy w bezpośredni awans do rosyjskiego mundialu, a z kolei kibice jemu wierzą.

Polacy w październiku zagrają najpierw w Armenii, a potem podejmą Czarnogórę.

podobne informacje

Eksperci po awansie. "Lewandowski to papież polskiej piłki"

Noty: Lewandowski blisko ideału. Świetny Zieliński

Ostatni, mały krok... Przeżyj mecz Polska – Czarnogóra z TVP [infotransmisja]

El. MŚ 2018: Czarnogóra rozbiła Kazachstan. Jest bliżej Polski